Praha 5 schválila Program prevence kriminality pro rok 2019

15.07.2018 9:32

Jak sdělil redakci Parlamentních listů radní Městské části Praha 5 pro oblast bezpečnosti JUDr. Petr Lachnit, Rada MČ Praha 5 schválila tento týden Program prevence kriminality Městské části Praha 5 na rok 2019 a Akční plán prevence kriminality Městské části Praha 5 pro rok 2019.

Praha 5 schválila Program prevence kriminality pro rok 2019
Foto: Praha 5
Popisek: Petr Lachnit, radní pro bezpečnost MČ Praha 5
reklama

Program prevence kriminality Městské části Praha 5 pro rok 2019 vychází z Plánu prevence kriminality na období 2017 až 2021, který byl zastupitelstvem městské části již odsouhlasen v minulém roce.

Schválené materiály představují koncepční strategii a priority pro oblast prevence a snižování kriminality na území Městské části Praha 5 a vycházejí z obecných principů prevence kriminality s cílem vytvoření bezpečného prostředí pro život občanů v MČ Praha 5.

Při vytváření Programu prevence kriminality Městské části Praha 5 na rok 2019 se městská část řídila obecnými principy prevence kriminality. K těmto principům patří snaha eliminovat trestnou činnost ještě před jejím započetím (před jejím pokračováním), snížení výskytu kriminálních jevů, a hlavně dopadů na život občanů Prahy 5.

Podle radního JUDr. Petra Lachnita se schválené materiály opírají o tři základní pilíře, kterými jsou bezpečné ulice, bezpečné parky a bezpečné prostředí škol. Program prevence kriminality Městské části Praha 5 je rozpracováním aktuálních priorit a reaguje na potřeby obyvatel MČ Praha 5. Vychází z cílů a předsevzetí programové prevence kriminality MČ Prahy 5 na léta 2017 až 2021.

Akční plán prevence kriminality Městské části Praha 5 pro rok 2019 je rovněž sestaven v souladu s Plánem prevence kriminality Městské části Praha 5 na období 2017 až 2021. Navazuje na aktivity, programy a projekty, které byly realizovány Odborem sociální problematiky a prevence kriminality v roce 2018 a v nichž je potřeba nadále pokračovat. V plánu jsou rovněž zakomponovány další činnosti, projekty a aktivity, které budou rozvíjeny ve spolupráci s dalšími subjekty, působícími v oblasti prevence kriminality, a jsou zaměřeny na všechny cílové skupiny, s ohledem na jejich potřeby a problematiku.

Všechny dokumenty jsou veřejně přístupné na webové stránce ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jičín: Bezplatné autobusové linky pro občany nad 60 let zůstanou zachovány

18:35 Jičín: Bezplatné autobusové linky pro občany nad 60 let zůstanou zachovány

Některé linky autobusů, projíždějících Popovicemi, Robousy a Sedličkami, jsou pro jičínské občany na…