Praha 7: Devadesátiletí studenti oslaví narozeniny. Popřejí jim umělci

02.01.2018 10:48

V pondělí 15. ledna se v 10 hod v kulturním zařízení Domovina (Na Maninách 1525/32a, Praha 7 – Holešovice) uskuteční oslava narozenin nejstarších studentů Centra celoživotního vzdělávání. V současném semestru studuje sedmnáct osob starších 90 let.

Praha 7: Devadesátiletí studenti oslaví narozeniny. Popřejí jim umělci
Foto: Praha 7
Popisek: Praha 7

„Čtyři z oslavenců studují v mých vzdělávacích programech od roku 1987,“ prozrazuje trenérka paměti Danuše Steinová. Narozeniny ve společném kruhu oslaví:

Helena Pechlátová (1922)
Maxmilián Šperling (1924)
Vlasta Heroldová (1925)
Soňa Rybičková (1925)
Jaroslava Hylmarová (1926)
Vlasta Kleinertová (1927)

Pogratulovat jim přijdou a zároveň vzpomínat na začátky University volného času, která oslavuje 25. narozeniny (zahájena byla 21.1.1993) profesorka Jarmila Gabrielová, docentka Eva Kuťáková, doktor Zdeněk Kuťák, docent Martin Šolc a někteří z těch mladších, kteří v Centru celoživotního vzdělávání přednáší v současné době.

Ke gratulantům se přidají také umělci, kteří opakovaně vystupovali v Klubu aktivního stáří. Tento klub také slaví, a to 34. narozeniny. „První pořad se konal 30. 1. 1984, vzpomínku budeme věnovat i jeho dlouholetému moderátorovi Janu Pixovi. Mezi gratulanty bude jeho syn Jan Pixa, Josef Zíma, Jitka Vrbová, Josef Laufer, Zdenka Lorencová, Karel Bláha, houslový virtuóz Alexander Shonert i herečka Zdenka Procházková (1925), vyjmenovává Steinová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubice: Radnice pomohla rodičům a školám. Testovací místa navyšují kapacity PCR testů

21:40 Pardubice: Radnice pomohla rodičům a školám. Testovací místa navyšují kapacity PCR testů

Současná situace spojená s nízkými kapacitami PCR testů v Pardubicích, na které jsou děti odesílány …