Praha 8: 27. květen - Den národního vzdoru, sportovní rodinný den nebo virtuální prohlídka

25.05.2023 22:09

Vzpomínkový akt u příležitosti jednoho z mezníků druhé světové války, Operace Anthropoid, se uskuteční v sobotu 27. května 2023 v 10:35 u památníku Anthropoid v Libni v Praze 8.

Praha 8: 27. květen - Den národního vzdoru, sportovní rodinný den nebo virtuální prohlídka
Foto: wikipedia.org
Popisek: Praha 8

Před 81 lety v nedaleké zatáčce proběhl úspěšný útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, který provedli čsl. vojáci Jan Kubiš a Jozef Gabčík. A to i za pomoci stovek dalších statečných občanů, kteří často za své hrdinství zaplatili cenu nejvyšší.

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 33471 lidí

27. květen je od letošního roku také nově významným dnem ČR s názvem Den národního vzdoru Starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) inicioval, aby tento den byl v kalendáři zaznamenán jako významný den ČR jako projev poděkování a památky všem, kteří se na tomto hrdinském odbojovém činu podíleli. A povedlo se!

Na vzpomínkový akt u památníku navazuje první ročník Sportovního rodinného dne "Operace Anthropoid 2023", který pořádá katolická sportovní organizace Orel v areálu ZŠ Glowackého. Členy Orla byli i parašutisté Jan Kubiš a Josef Bublík, který se taktéž spolupodílel na útoku na Heydricha. Nabídku sportovního dne najdete ZDE.

Virtuální prohlídku Po stopách Anthropoidu či stále platnou nabídku pamětních předmětů vydaných k loňskému jubilejnímu 80. výročí Operace Anthropoid si prohlédněte ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Jen řeči

To, co zde píšete (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Rakusan-Vysledek-slovenskych-voleb-je-pro-nas-varovanim-i-poucenim-743734) zní hezky, ale proč teda děláte pravý opak? Proč nespokojené lidi nebo ty, kteří s vámi nesouhlasí nálepkujete a urážíte třeba ty, co se úč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Mobilní ordinace na náměstí Republiky nabídnou vyšetření zdarma a bez objednání

19:06 Plzeň: Mobilní ordinace na náměstí Republiky nabídnou vyšetření zdarma a bez objednání

Dny Veřejného zdraví v Plzni nabídnou už 4. října širokou škálu nejrůznějších lékařských vyšetření p…