Praha 8: Nový podjezd pro pěší a cyklisty pod mostem Čuprova byl otevřen

20.05.2020 15:56

Nově otevřený podjezd Čuprovy ulice podél koryta Rokytky představuje zrychlení pro pěší i cyklisty.

Praha 8: Nový podjezd pro pěší a cyklisty pod mostem Čuprova byl otevřen
Foto: wikipedia.org
Popisek: Praha 8

V úterý byla otevřena nová trasa pro pěší a cyklisty. Jedná se o propojku na trase A26 na rozhraní Prahy 8 a Prahy 9, pod rušnou ulicí Čuprova. Trasa nově vede podjezdem mostu, podél koryta říčky Rokytka. Dosud bylo nutné k překonání použít komplikovanou zajížďku, přeložkou trasy se průjezd zjednoduší a zrychlí.

Vodní prostup Rokytka patří mezi největší cyklistické akce TSK v posledních letech a je výjimečná svým rozsahem. Kromě trasy pro cyklisty se upravilo i koryto řeky a opravily se ochranné a opěrné zdi. Náklady stavby byly 48 milionů korun.

“Mám z toho velkou radost, nově vybudovaný podjezd výrazně zjednoduší pohyb přes rušnou ulici Čuprova. Lépe řečeno pod touto ulicí. Zkrátí se tak o stovky metrů cesta na trase A26 mezi Palmovkou a Pivovarem Kolčavka, mezi Prahou 8 a Prahou 9,” uvedl při otevření nového podjezdu radní pro dopravu Tomáš Slabihoudek. “Speciálně oceňuji takové stavby, které nestaví cyklisty proti automobilům, ale naopak umožňuje fungování obou těmto dopravním režimům. Už jen tím, že jsou fyzicky oddělené,” dodal Slabihoudek.

Technická správa komunikací při této stavbě spojila úpravu koryta Rokytky, sanaci spodní stavby mostu a výstavbu opěrné zdi s vybudováním podjezdu pro pěší a cyklisty. Most dostal silnější základy a Rokytka má kapacitnější koryto pro případ povodní.

Stavba známá jako “vodní prostup Rokytka” odstartovala po letitých přípravách v červenci 2019. Dnes slavnostně stezku otevřeli Adam Scheinherr, náměstek primátora pro dopravu, Jozef Sinčák, generální ředitel TSK, Tomáš Slabihoudek, radní pro dopravu MČ Praha 8, Tomáš Portlík, místostarosta MČ Praha 9 a zástupci společnosti STRABAG.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou má schválený plán zimní údržby pro sezónu 2021-2022

19:53 Jablonec nad Nisou má schválený plán zimní údržby pro sezónu 2021-2022

Plán zimní údržby na nadcházející sezónu 2021-2022 schválili radní statutárního města Jablonec nad N…