Praha 9 zve na tradiční hudební festival

24. 5. 2015 21:19

Jednadvacátý ročník nejstaršího hudebního festivalu Devátého pražského obvodu proběhne tradičně v příjemném prostředí zahrady Pavana na Starém Proseku ve čtvrtek 28. května od 16,30 h.

Praha 9 zve na tradiční hudební festival
Foto: Wikipedia, autor Packa
Popisek: Radnice Prahy 9
reklama

Celý ho zahájí vystoupení projektu TICHÉ LODI, kytaristy Reného Müllera z  olomoucké kapely Hynkovy Zámky. Křehké písně o vodě, času a nekonečném tichu v nás, které ocení nepochybně nejen milovníci Oldřicha Janoty, ale i každý, kdo v tichu umí najít slova a melodie. Letos v březnu bylo pokřtěno první cd Tichých Lodí, a to sice desetipísňové album "Časy vody" (Ears & Wind Records). na němž texty R. Müllera a  M. Václavka doprovází nejen nejen Reného magická kytara, ale v několika kusech i podivné tóny houslí mistra Cipíska. Jedna z desek, které je prostě pěkné mít doma, abyste se kdykoli mohli vrátit v čase a nebo ho alespoň na chvíli zastavit.

Druhá vystoupí kapela s křehkým názvem POHLAVNÍ NÁDRAŽÍ. Dvě kytary, saxofon, basa a bicí, ale hlavně svébytná hudba, spojená s poezií. Band vystupuje od roku 2008, a mj vyhrál diváckou cenu v soutěži Malá Alternativa, kterou každoročně pořádá sdružení Unijazz. Mezi jinými zhudebnili mládenci kupříkladu poezii Bertolta Brechta. Velmi příjemní a zajímaví zástupci české alternativní scény, kteří rozhodně stojí za poslech i vidění.

Jako třetí se objeví pod imaginární proseckou májkou keltští divočáci HAKKA MUGGIES.

Po intelektuálním tichu a slušné porci bigbeatu s poezií se rozpoutá divoká bouře. V melodiích kapely najdeme Irsko, Skotsko, Bretaň, ale i vlivy punku, metalu ...  Divoké i něžné písně v jazyce českém i anglickém, dívčí i mužské vokály a ukrytá energie zašlých časů. Půvabná houslistka této kapely vám může být nepochybně povědomá, neboť strávila několik příjemných let v kapele Původní Bureš. Nelze než doporučit - k tanci velmi vhodné!

Předposledním z letošních alternativních chodů proseckého májového hodokvasu bude kultovní karlovarská kapela FISH FLESH FIELD AND HENRY DOLLAR. Pro pražskou scénu toto jméno rozhodně není neznámé a kapelu je možné čas od času potkat na nekomerčních večírcích, o nichž se dozvíte zpravidla jen čirou náhodou. Každopádně koncerty tohoto uskupení bývají skutečnou lahůdkou. A není rozhodně bez zajímavosti, že kapela nedávno přivedla na svět své zbrusu nové cd "Tanacetum Vulgare", které bude na místě nepochybně k mání. Připravte se na tedy porážku rodinného prasátka s úsporami, protože tohle cd za to opravdu stojí!

A o závěr večera se tradičně postarají místní černočerní patrioté BBP - podzemní orchestr. Zazní hymna festivalu, pekelná píseň "Ty Prosecké Máje" a pak už bude až čtrnáctihlavý soubor sypat ze svých zásobníků písně k tanci i nehybnému poslechu. Veselá ošatka pohřebních melodií vás vrátí zpátky na zem i pod ní. Teskné poslední valčíky i divoká tanga naplní vaše ušní boltce až po okraj a odvážní mohou i tančit. PROSECKÉ MÁJE už patří k letité tradici, pánové a dámy z podzemního orchestru dobře vědí, že jejich Pražané jim rozumí.

Na úplný závěr večera zazní do tmy legendární píseň o trpaslíkovi na hřbetě podivného živočicha a dvacátý první ročník festivalu se pozvolna stane minulostí. Ale to všechno je teprve před námi, to všechno nás teprve čeká!  Na viděnou v zahradě Pavana, přátelé!

A jak velí stará a dobrá tradice: VSTUP VOLNÝ ! 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Benešov: Ve městě vzniklo šest nových sociálních bytů ve Vlašimské ulici

15:55 Benešov: Ve městě vzniklo šest nových sociálních bytů ve Vlašimské ulici

Finanční prostředky na jejich přestavbu získalo město v rámci Integrovaného regionálního operačního …