Praha: Nově zrekonstruované středisko poskytne zázemí ženám v sociální nouzi

07.12.2016 10:00 | Zprávy
autor: PV

Jedinečné zařízení určené pro ženy v sociální nouzi se dnes otevřelo veřejnosti. Nové centrum v zrekonstruovaných prostorách v Žitné ulici se zaměřuje na ženy, které jsou akutně ohroženy ztrátou bydlení kvůli své sociálně nepříznivé situaci a vyžadují speciální péči a pomoc. Jedná se o společný projekt Arcidiecézní charity Praha, hlavního města Prahy a městské části Praha 1.

Praha: Nově zrekonstruované středisko poskytne zázemí ženám v sociální nouzi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

„Ženy jsou ohroženější částí populace. Hlavní město Praha ve spolupráci s různými neziskovými organizacemi poskytuje mužům zázemí obdobného typu v celé řadě zařízení. Ženy tak zůstávají poněkud stranou, a to si jistě nezaslouží. Statistiky i odborná veřejnost potvrzuje, že osamoceným ženám je možné efektivně pomoci s návratem do běžného života. A to je cílem tohoto projektu,“ uvedl Daniel Hodek, radní hl. m. Prahy pro oblast sociální politiky.

Městská část Praha 1 získala od hlavního města Prahy účelovou dotaci ve výši téměř 5 milionů Kč na rekonstrukci prostor v Žitné 35. Ty budou následně pronajímány charitě. V prostorách bude mimo jiné její sídlo, kontaktní místo a zázemí stávajícího a úspěšného „Projektu Máří“. Ten městská část Praha 1 dlouhodobě podporuje formou dotačního řízení. Jeho posláním je vyhledávat ženy bez přístřeší v jejich prostředí a postupně, po navázání důvěry, spolu s nimi nacházet cesty z tíživé sociální situace. A provoz nového centra v Žitné je dalším prohloubením úspěšné spolupráce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

7:27 Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

Poslední dny zbývají podnikatelům, vlastníkům či nájemcům nemovitostí v Plzni na to, aby odstranili …