Praha: O trasování metra D z Náměstí Míru na sever není rozhodnuto

05.08.2015 10:15

Rada hl. m. Prahy uložila Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, aby ve spolupráci s Dopravním podnikem prověřil další vedení trasy D ze stanice Náměstí Míru. V současné době je však příliš brzy na to určit, která z možností vedení metra je nejvhodnější.

Praha: O trasování metra D z Náměstí Míru na sever není rozhodnuto
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha

„Na základě intenzivní mediální pozornosti, kterou rozpoutalo usnesení Rady hlavního města Prahy o možných změnách v projektu pražského metra D, cítíme potřebu uvést na pravou míru několik nepřesných informací,“ vysvětlil náměstek primátorky pro územní rozvoj Matěj Stropnický.

Jednou z variant, pro kterou současný územní plán vymezil územní ochranu, je trasa, která vede z Náměstí Míru přes Žižkov do Vysočan. Zároveň však existují i jiné varianty, například zavedení trasy D do centra přes Hlavní nádraží a vytvoření přestupní stanice s trasou B.

„Analýzu možného pokračování metra D vypracuje do letošního listopadu Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy. Ta bude vyhodnocovat potenciál jednotlivých variant, které budou prověřeny na dopravním modelu. Prognóza množství budoucích cestujících je klíčová pro posuzování efektivnosti případné výstavby. Rovněž bude prověřováno technické řešení trasy včetně umístění stanic a náklady na výstavbu,“ doplnil náměstek primátorky Matěj Stropnický a dodal: „Osobně se domnívám, že Žižkov čeká na metro už dvacet let a je to čtvrť, kde žije osmdesát tisíc obyvatel.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Slovanská ulice bude kompletně otevřena 1. prosince

17:17 Plzeň: Slovanská ulice bude kompletně otevřena 1. prosince

Rozsáhlá rekonstrukce Slovanské ulice v Plzni je u konce. Definitivně skončí stavba již 30. listopad…