„Jsem rád, že festival očividně prospívá. Není, myslím, v Praze mnoho kulturních akcí, jež by vydržely šest let a přitom byly dílem píle a nadšení jednoho člověka,“ vyjádřil primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) obdiv paní Agnes Miksch, která na základě osobní zkušenosti s nádorovým onemocněním u své mladší sestry Janky na její památku akci koná.
Nadaci Národ dětem založil v roce 1990 na Klinice dětské onkologie a hematologie FN Motol pan Prof. MUDr. Josef Koutecký, Doc. Částka by měla být použita na lékařské studie na snížení toxicity chemo léčby u dětí a na vývoj nových léků, např. u chemoterapie nádorů páteře, která je již 10 let neměnná.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Magistrát hl.m. Prahy