Praha: Rada schválila Akční plán pro založení Příměstského parku Soutok

01.09.2018 10:40

Praha má aktualizovaný Akční plán pro založení Příměstského parku Soutok. S názvem "SOUTOK BUDE OK" jej schválila Rada hl. m. Prahy. Jeho cílem je zajistit koordinovanou péči o území říční nivy kolem soutoku Berounky a Vltavy v Praze. Akční plán zpracoval Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR).

Praha: Rada schválila Akční plán pro založení Příměstského parku Soutok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

Jde o území celoměstského významu (cca 1 300 ha) s velkými krajinářskými i ekonomickými hodnotami, které je rozděleno mezi pět městských částí a město Černošice. Půda je zde vlastněna množstvím soukromých vlastníků. Jednotlivé subjekty mají často protichůdné zájmy, absence sdílené zodpovědnosti vede k nadměrnému využívání území a k postupnému znehodnocování krajiny.

„Příměstský park Soutok vznikne v místě, kde se slévá Berounka s Vltavou. V budoucnu se zde plánuje vybudování parkoviště, vyhlídkové terasy, plovoucí sauny, informačního boxu, cyklostezky, ale i zajištění služeb pro Pražany a návštěvníky hlavního města Prahy,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Příměstský park Soutok (PP Soutok) by měl plnit funkci poskytování a rozvoje ekosystémových služeb a měl by dát nezastavěné příměstské krajině šanci, aby se stala součástí života místních obyvatel i ostatních Pražanů. Důležitým cílem je také nalezení způsobu, jak učinit budoucí správu parku trvale udržitelnou tak, aby se území i do budoucna vyváženě rozvíjelo. PP Soutok respektuje vlastnická práva majitelů a potřebu ekonomické udržitelnosti a rentability správy jejich soukromého majetku. Zakládání a správa příměstských parků je také jedním z důležitých opatření Radou hl. m. schválené Strategie adaptace hl. m. Prahy na klimatickou změnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Město zajistilo při požáru bytu na Vinicích pomoc postiženým

11:11 Plzeň: Město zajistilo při požáru bytu na Vinicích pomoc postiženým

V úterý 23. července došlo v nočních hodinách k požáru bytů v panelovém domě v Brněnské ulici na Vin…