Praha: Seminář o technologii čištění odpadních vod

21.02.2011 9:05

Ve velkém sále zastupitelstva hl. m. Prahy v budově Nové radnice na Mariánském náměstí se konal odborný seminář, který byl věnován problematice čistění odpadních vod v Praze.

Praha: Seminář o technologii čištění odpadních vod

Nad seminářem převzal záštitu primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda. Jednání předsedali radní hl m. Prahy Radek Lohynský a generální ředitel Pražské vodohospodářské společnosti, a.s., Otakar Novotný.

Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda - projev.jpg„Kolem Ústřední čistírny odpadních vod Praha na Císařském ostrově a její připravované přestavby a rozšíření se vynořila celá řada polopravd a zkreslení, které mají také velmi negativní dopad. A to nejenom na snahu nového vedení Magistrátu získat spolufinancovaní tohoto náročného projektu z fondů Evropské unie, ale také na celou Prahu. Jejich opakování komplikuje dosažení možného řešení, které pomůže Praze a České republice splnit závazek dojednaný pod hrozbou velkých sankcí," uvedl pražský primátor Bohuslav Svoboda a dodal: „Rád bych, aby tento odborný, nikoliv politický, seminář shrnul všechna důležitá fakta o problematice ústřední čistírny. Je třeba celou záležitost odpolitizovat a nechat zaznít jasné názory a argumenty skutečných odborníků."

Cílem semináře bylo zpřístupnit účastníkům dostupné informace o technologiích čištění odpadních vod v kontextu s Ústřední čistírnou odpadních vod na Císařském ostrově a světovými trendy. Semináře se zúčastnilo přes 50 zájemců z řad odborníků, veřejnosti a v neposlední řadě pražských radních i zastupitelů, jak ze stran koalice, tak i opozice.

Během jednání vystoupili hlavními referát Jiří Wanner z Ústavu technologie vody a prostředí Vysoké školy chemicko technologické, Miroslav Kos, generální ředitel společnosti Hydroprojekt cz a Jan Bouček z Odboru městského investora MHMP. Hovořilo se o historii čištění odpadních vod v Praze, technologiích čištění odpadních vod v Evropě a porovnání s prostorovými možnostmi v Praze, o trendech v čištění odpadních vod apod. V diskusi měli možnost vystoupit také přihlášení řečníci, tedy i reprezentanti alternativních projektů.

„Dnešní seminář považuji za důležitý krok k odpolitizování celého projektu. Jde o vysoce odborné téma, ke kterému je třeba znát řadu technických dat i aktuálních trendů. Právě proto proběhl dnešní seminář, kde zájemci mohli načerpat potřebné informace," zhodnotil setkání radní hl. m. Prahy Radek Lohynský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Magistrát hl.m. Prahy

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubice: Červeňák má zůstat přírodní lokalitou

20:14 Pardubice: Červeňák má zůstat přírodní lokalitou

Bývalé vojenské cvičiště Červeňák, které před nedávnem převedla armáda bezúplatně na město Pardubice…