Praha: Změny v dozorčích radách

31. 5. 2013 14:30

V důsledku posledních událostí mění Rada hlavního města Prahy dozorčí rady firem, které patří hlavnímu městu nebo v nich má Praha podíl. TOP 09 těmito změnami dokladuje svou odpovědnost za vedení hlavního města.

Praha: Změny v dozorčích radách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Prahu
reklama

Provedení změn na místech v dozorčích radách pokládají radní hlavního města za povinnost, kterou jsou vázání svým voličům. Proto rozhodli o výměně, případně o odvolání těch osob, k jejichž práci nemají důvěru. TOP 09 je přesvědčena, že ve vrcholných orgánech městských firem musí být pouze jedinci, kteří jsou nejen odborně fundovaní, ale zároveň jejich výkon naplní očekávané nároky. To znamená, že bude směřovat k efektivnímu a úspornému řízení podniků. Radní k tomu jednoznačně vede odpovědnost za chod hlavního města.

Důsledkem těchto kroků je i finanční úspora. Příkladem může být dozorčí rada Obecního domu. Radní Václav Novotný k tomu uvádí: „Z dozorčí rady Obecního domu byl odvolán pan Zeman, který tuto funkci vykonával za desítky tisíc korun měsíčně. Paní Černochová, která zaujala jeho místo, se vzdává odměny za výkon funkce. Tímto směrem je třeba postupovat.“

TOP 09 hodlá jít touto cestou i nadále. „Pro současné vedení je prioritou být v souladu s odpovědností svým voličům řádným hospodářem, který učiní všechny kroky pro zamezení neefektivního financování hlavního města,“ uvedl náměstek primátora Pavel Richter.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Magistrát hl.m. Prahy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příbram: Optimalizace středního školství

7:36 Příbram: Optimalizace středního školství

Zřizovatelem středních škol v našem městě je Středočeský kraj. V současné době se hovoří o optimaliz…