Praha proškolila učitele v první pomoci

16.12.2015 19:47

Magistrát hlavního města Prahy proškolil pedagogické pracovníky pražských škol v oblasti první pomoci. Školení probíhalo formou zážitkové medicíny a celkem jím prošlo 1 162 pražských pedagogů ze středních, vyšších odborných a základních škol. Odbornou část projektu zajišťovali lektoři (lékaři a záchranáři) ze společnosti Life Support, s.r.o., která zvítězila ve výběrovém řízení na dodavatele. Cena dodávky kurzů činila 3 824 000 Kč.

Praha proškolila učitele v první pomoci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu

Projekt probíhal od října do prosince 2015 a jeho cílem bylo proškolení pedagogických pracovníků pražských škol v oblasti první pomoci za použití zážitkové medicíny. Jednalo se o jednodenní  osmi hodinové vzdělávací kurzy, ve kterých pedagogové získávali především praktické dovednosti, jak poskytnout první pomoc ve stavech bezprostředního ohrožení života žáků a studentů. Součástí kurzů byla i metodika dalšího vzdělávání v oblasti resuscitačních technik a dovedností a zejména praktické nácviky za využití zážitkové medicíny. V závěru kurzů museli účastníci složit praktickou zkouškou k ověření znalostí, úspěšní pedagogové pak získali certifikát.

„Jsem ráda, že se projekt podařilo realizovat a podařilo se na něj získat pětaosmdesáti procentní dotaci z Evropského sociálního fondu. Ve vztahu k dětem jsou kurzy první pomoci velice důležité a pedagogům mohou pomoci nejen v profesním životě. Rádi bychom na takto důležité projekty navázali i v dalších letech,“ uvedla zastupitelka Irena Ropková.

„Oceňuji, že jsme mohli proškolit takto velkou skupinu pedagogů. Již během projektu jsme získávali pozitivní zpětnou vazbu, že učitelé ještě před ukončením kurzů úspěšně použili první pomoc v praxi. Snažili jsme se účastníky nezahlcovat teorií, ale zaměřili jsme se na to, aby byli schopni v dané situaci zareagovat a poskytnout první pomoc,“ doplnil Jan Bradna ze společnosti Life Support.

Projekt byl realizován v rámci prioritní osy 3 Operačního programu Praha – Adaptabilita a byl financován za podpory finančních prostředků z Evropského sociálního fondu (85 %) a hlavního města Prahy (15 %).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Po vinobraní začne přeložka kanalizačních vpustí na hlavním tahu městem

18:05 Litoměřice: Po vinobraní začne přeložka kanalizačních vpustí na hlavním tahu městem

Dopravu na frekventované silnici v ulici Na Kocandě v Litoměřicích ve směru na Českou Lípu budou od …