Praha se i letos zapojí do Evropského týdne mobility

15.09.2011 9:41

Od 16. do 22. září se opět i v Praze uskuteční řada akcí a programů na podporu Evropského týdne mobility.

Praha se i letos zapojí do Evropského týdne mobility
Foto: Hans Štembera
Popisek: Žižkovský vysílač
reklama

Letos je mottem této mezinárodní iniciativy s desetiletou tradicí „Alternativní doprava", což je, jak uvedl první náměstek pražského primátora Karel Březina, pro hlavní město zvlášť aktuální: „Právě letos jsme zahájili pilotní projekt Praha-elektromobilní, který ověřuje možnosti využití elektrovozidel a testuje vliv jejich provozu na zlepšení kvality ovzduší a snížení hladin hluku i emisí. "

Evropský týden mobility (ETM) je kampaň pro občany měst a obcí, která má za cíl upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, a zároveň nabídnout možnosti a výhody alternativních druhů dopravy.
Podpis Charty Evropského týdne mobility

„Naší velkou prioritou je městská hromadná doprava, její rozvoj, modernizace, zvyšování dostupnosti pro občany i šetrnosti vůči životnímu prostředí.Tomu odpovídá i objem finančních prostředků, který město do této oblasti každoročně vkládá. V rámci podpory dostupnosti MHD mohou od 1. července bezplatně cestovat děti až do patnácti let a senioři již od 65ti let," zdůraznil náměstek primátora Březina.

Praha se i letos aktivně ETM zúčastní a splní všechny podmínky, které stanoví Charta ETM. Tedy zorganizuje akce vztahující se k letošnímu tématu během celého týdne, přijme trvalé opatření ve prospěch cyklistů nebo chodců či veřejné dopravy a uspořádá Evropský den bez aut. Chartu ETM dnes podepsal první náměstek primátora hl. m. Prahy Karel Březina a dodal: „Chceme během celého týdne dát veřejnosti další příležitosti k seznámení s projektem Praha-elektromobilní a při jednotlivých akcích také možnost některá elektrovozidla si vyzkoušet."

Evropský den bez aut se bude konat v sobotu 17. září a nabídne celou řadu aktivit na různých místech Prahy. Hlavní program je připraven tradičně na Smetanově nábřeží a na náměstí Jana Palacha, které se promění v prostor zcela vyhrazený pro pěší a alternativní dopravu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Magistrát hl.m. Prahy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vsetín podle nás“ zvítězil

21:16 „Vsetín podle nás“ zvítězil

Historicky první participativní rozpočet města Vsetína už má svůj název, a to „VSETÍN PODLE NÁS“. Hl…