Přerov: Dvanáct let staré popelářské auto z Přerova bude teď sloužit v ukrajinském Ivano-Frankivsku

24.01.2023 18:55 | Tisková zpráva

Vysloužilé popelářské auto bylo dnes vysláno z Přerova do partnerského ukrajinského města Ivano-Frankivsk. Dvanáct let starý automobil značky MAN převážejí hasiči do města Przemysl na polsko-ukrajinské hranici, kde si ho vyzvednou zástupci Ivano-Frankivsku.

Přerov: Dvanáct let staré popelářské auto z Přerova bude teď sloužit v ukrajinském Ivano-Frankivsku
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí

„Starosta tohoto města nás požádal o materiální pomoc ve formě vozidla pro potřeby jejich technických služeb. Hodnota darovaného vozu je asi 300 tisíc korun,“ uvedl jednatel Technických služeb města Přerova Petr Měřínský. Svozové auto z roku 2011, které má najeto 195 633 kilometrů, technické služby už nevyužívaly, neboť v rámci obnovy vozového parku město pořídilo dva moderní vozy typu sidoaler, které jsou uzpůsobeny pro manipulaci s novými odpadovými nádobami.

Partnerskému městu Ivano-Frankivsk pomohl Přerov už v prvních dnech války. Vloni putovaly na Ukrajinu dvě elektrocentrály, optické výrobky z Meopty, elektrická horkovzdušná topidla, spací pytle, karimatky, motorové pily, přikrývky či trvanlivé potraviny. Město podporovalo i materiální sbírku od občanů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Export a import

Dělám v logistice. Denně k nám chodí vagóny zboží ze zahraničí, ale od nás jich vyvážímě minimum a situce se stále zhoršuje. Děláte v této problematice něco? Jak se snažíte podporovat náš export? A je import v takové míře nezbytný? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prostějov: Opravy a údržba bytového a nebytového fondu si vyžádají miliony

21:17 Prostějov: Opravy a údržba bytového a nebytového fondu si vyžádají miliony

Radní schválili plán oprav a údržby bytového a nebytového fondu, spravovaného společností Domovní sp…