Přerov: Podzimní cyklojízda a Evropský týden mobility

08.09.2016 20:40

V týdnu od 19.-25.září si město Přerov spolu s dalšími českými městy připomene Evropský týden mobility, tedy týden zaměřený na podporu ekologické dopravy. Na úterý 20. září město ve spolupráci s Městskou policií připravuje akci zaměřenou na dopravní výchovu dětí ze základních škol, odpoledne pak bude následovat tradiční cyklojízda.

Přerov: Podzimní cyklojízda a Evropský týden mobility
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí
reklama

Děti z přerovských základních škol projdou v rámci dopoledního vyučování praktickou a teoretickou výukou bezpečné jízdy na přerovských cyklostezkách. „Strážníci je vezmou na cyklostezky, aby jim ukázali, jak se mají v této trase správně pohybovat. Býváme často svědky toho, že ani dospělí cyklisté neumí bezproblémově jezdit po cyklostezkách, proto chceme děti více vtáhnout do reality a vštípit jim v útlém věku pravidla bezpečné jízdy,“ uvedl ředitel přerovských strážníků Omar Teriaki. V rámci projektu Bezpečné cesty do škol se děti ze škol budou dále věnovat vyznačení nebezpečných míst na cestě do školy a následně přizvaní dopravní experti navrhnou konkrétní úpravy na silnicích. Akce proběhne v rámci připravovaného Plánu mobility města (Zhttp://mobilita-prerov.eu/DE).

Odpoledne se pak uskuteční cyklojízda, která už má v Přerově svou tradici. „Startujeme v půl páté odpoledne z náměstí TGM - přímo od radnice. Chceme navázat na předešlé ročníky a upozornit na to, že jízda na kole je nejen prospěšná pro naše zdraví, ale také pro naše město, konstatoval cyklokoordinátor města Jiří Janalík. Cyklojízda povede tentokrát přes Kozlovice do Tučína a Želatovic, tedy obcí, které v minulosti podpořily cyklisty výstavbou kvalitních a hlavně bezpečných cyklostezek. Cyklojízda bude zakončena v přerovském café-baru Base Camp, kde na účastníky čeká zajímavá beseda o Japonsku v podání profesionálního cestovatele Jiřího Máry. Každý účastník cyklojízdy obdrží na startu drobnou pozornost v podobě reflexního pásku a malého občerstvení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Hotelová škola v Retzu láká ke studiu, přijímačky budou v březnu

21:17 Znojmo: Hotelová škola v Retzu láká ke studiu, přijímačky budou v březnu

Interkulturní hotelová škola Retz informuje aktuálně o možnosti studia na jejich škole. Přijímací ří…