Přerov: Radnice se vrátí k osobním návštěvám u seniorů

19.03.2019 7:35 | Zprávy
autor: PV

Blahopřání Přerovanům, kteří oslavili 80, 85, 90 a 95 let – toto téma rozdělilo zastupitele města na dva tábory. Spor se týkal toho, zda je v dnešní době vhodné chodit každému seniorovi přát osobně až domů, nebo jestli jde o nepříjemné narušování jejich soukromí.

Přerov: Radnice se vrátí k osobním návštěvám u seniorů
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí

Až do konce loňského roku roznášeli do bytů seniorů balíčky s blahopřáním spolupracovníci Komise pro občanské záležitosti. Praxe spočívala v tom, že si gratulanti vyzvedli na radnici dárkový balíček, cestou koupili květinu a vydali se na adresu seniora, aby mu osobně poblahopřáli. Jenže tento postup se mnohdy nelíbil některým seniorům i jejich dětem – upozorňovali na to, že v době „šmejdů“ není rozumné, aby seniory takto nahodile navštěvovali cizí lidé. Úředníci z Kanceláře primátora proto připravili nový koncept - balíčky s blahopřáním od primátora byly od ledna roku 2019 posílány oslavencům poštou. A sami senioři si tento postup pochvalovali. Jenže část opozičních zastupitelů se postavila proti této novince s odůvodněním, že je gratulace neosobní – a že na seniory mnohdy nemyslí ani jejich potomci, proto je vhodné, aby jim alespoň zástupci města osobně popřáli. K jejich názoru se připojila i Komise pro občanské záležitosti, jejíž členové navrhli, že by mohli oni chodit do domácností seniorům osobně přát.

Podnětem komise se zabývali i radní města, kteří na návrh nakonec přistoupili. Proto se radnice od dubna zase vrátí k osobním návštěvám u seniorů. Navštěvovat je budou členové Komise pro občanské záležitosti, v místních částech – mimo Předmostí a Penčice – mohou oslavenci čekat delegaci z Výboru pro místní části. Do řad gratulantů měli možnost se zapojit i zastupitelé, tuto možnost – mimo členy komisí a výborů, však využil pouze jeden z nich. Přerovanům, kteří oslaví sto a více let bude dle zvyklostí z let minulých přát primátor, nebo předseda Komise pro občanské záležitosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…