Jan Amos Komenský se narodil na jihovýchodní Moravě – s Přerovem je ale jeho jméno pevně spjato. Studoval tu v letech 1605 až 1608 a po návratu ze zahraničních studií na zdejší bratrské škole sám v letech 1614 až 1618 učil. V Přerově se také oženil se svou první ženou Mandalenou a významné bylo i jeho přátelství s majitelem přerovského zámku Karlem starším ze Žerotína.
„Na vzpomínkovém aktu si připomeneme osobnost tohoto významného českého myslitele, filozofa, spisovatele a pedagoga, jehož myšlenky byly ve své době průlomové až revoluční,“ řekl primátor města Petr Měřínský.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV