Přerov: Vánoční sbírka pod vánočním stromem překonala rekord

07.01.2026 16:47 | Tisková zpráva
autor: PV

Přerované ani během letošního adventu a vánočních svátků nezapomněli na pomoc potřebným.

Přerov: Vánoční sbírka pod vánočním stromem překonala rekord
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí

Již šestnáctý ročník dobročinné vánoční sbírky, která probíhala na Masarykově náměstí, přinesl rekordní výtěžek 71 tisíc 484 korun a 53 haléřů. Do kasičky umístěné na náměstí TGM lidé v hotovosti vhodili 70 952 korun, dalších 532 korun a 53 haléřů dorazilo prostřednictvím QR kódu. „Velmi si vážím štědrosti lidí, kteří jsou ochotní pomoci těm, kteří to potřebují. Rekordní výsledek sbírky je toho jasným důkazem. Možná pomohla kapří šupina, která se v kasičce objevila i letos,“ uvedl primátor Petr Vrána.


Do sbírkové schránky dárci přihodili i jedno euro a 56 centů, šest polských zlotých, pět pencí z Velké Británie. „Výtěžek letošní sbírky poputuje do denního stacionáře Spolusetkávání, který navštěvuje 26 lidí s mentálním postižením. Získané prostředky využijí na vybudování nové pergoly a vyvýšených záhonů na zahradě,“ přiblížil náměstek primátora Vladimír Lichnovský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Co myslíte tou spravedlností?

,, Pláčete nad Ukrajinou? Nad Irákem? Nad Libyí? Nad Sýrií? Nad Venezuelou? Neplačte, spravedlnost si cestu najde.“ To jste napsal. Co myslíte tou spravedlností? A myslíte, že na válce ve válce je něco spravedlivé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice rozhodly o udělení ocenění za mimořádné zásluhy

13:43 Pardubice rozhodly o udělení ocenění za mimořádné zásluhy

Zastupitelstvo města Pardubic schválilo udělení tradičních ocenění města za rok 2025.