Přerov: Výtěžek vánoční sbírky byl rekordní, koupí se za něj polohovací postele

6. 1. 2021 13:07

Nebývalou štědrost projevili Přerované při vánoční sbírce. I když opatření vlády znemožnilo konání kulturního programu a trhy byly na Masarykově náměstí jen pár dnů - a ještě v okleštěné podobě - nastřádali občané do pokladničky pod vánočním stromem doposud rekordní částku 26 tisíc 982 korun. Peníze už putují na účet sdružení Alfa Handicap.

Přerov: Výtěžek vánoční sbírky byl rekordní, koupí se za něj polohovací postele
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí
reklama

„Byli jsme příjemně překvapeni, takovou částku jsme nečekali. Rozhodli jsme se, že za výtěžek sbírky koupíme dvě repasované elektrické polohovací postele. A jakmile se nám díky tomuto daru vrátí dvě už zapůjčená lůžka, tak je necháme opravit. O tyto pomůcky je mezi Přerovany velký zájem,“ uvedla manažerka sociálních služeb Ivana Apolenářová. Sdružení Alfa Handicap půjčuje kompenzační pomůcky lidem, kteří se kvůli zdravotním problémům ocitnou v nouzi. K dispozici má devětatřicet pomůcek, jako jsou například chodítka, sedačky do vany nebo schodolezy, přičemž největší poptávka je právě po polohovacích postelích a po invalidních vozících. Kromě toho organizace zajišťuje službu osobní asistence - sedm asistentů dochází do domácností uživatelů, kterým poskytují pomoc při osobní hygieně, přípravě jídla či chodu domácnosti, doprovází klienty také na procházky, chodí s nimi na nákupy a k lékaři

„Částka, kterou sbírka vynesla, je v porovnání s předešlými lety nebývale vysoká, byť se od adventu do 4. ledna - kdy byla pokladnička sundána - na náměstí pohybovalo mnohem méně lidí než v předešlých letech. O to je chvályhodnější, že je výtěžek dvakrát vyšší, než tomu bývalo zvykem,“ zhodnotil náměstek přerovského primátora Petr Kouba. Vzpomněl, že v lednu roku 2020 vydala kasička 12 tisíc 314 korun, o rok dříve 15 tisíc 138 korun – to byla doposud nejvyšší vybraná suma – a v letech předchozích skončilo přepočítávání na částkách: 14 tisíc 757 korun a 9 tisíc 914 korun. Sbírka pod vánočním stromem má v Přerově tradici od roku 2009, kdy v kasičce „cinklo“ 8 tisíc 688 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Knihovna zavádí novou službu, knihu do domu

7:35 Znojmo: Knihovna zavádí novou službu, knihu do domu

Po půjčování e-knih zavádí Městská knihovna Znojmo další novou službu. Seniorům bydlícím ve Znojmě a…