Přes Znojmo pojede charitativní cyklistický peloton Tour de Franz

16.07.2016 8:29 | Zprávy
autor: PV

Ve čtvrtek 21. července 2016 přijede do Znojma malý cyklistický peloton Tour de Franz, který má namířeno do Vatikánu za papežem Františkem. Cyklistická pouť, která započne v Olomouci a skončí v Římě, se uskuteční na pomoc šestileté neurologicky velmi těžce postižené holčičky Lucie.

Přes Znojmo pojede charitativní cyklistický peloton Tour de Franz
Foto: Znojmo
Popisek: Znojmo

Jak náročný je život s těžce postiženým dítětem, a to jak po stránce zdravotní, tak i sociální a finanční, vědí rodiče šestileté Lucie, která se narodila s neurologickým postižením. Lucie má vymazány základní neurologické reflexy, nesaje, nepolyká a nekašle. Rodiče o ni pečují doma a musejí ze svého doplácet na nutné zdravotní pomůcky a léky, které jsou finančně velmi náročné a mimo možnosti většiny pečujících rodin. Otec Lucie, Vlastimil Blaťák, dělá vše možné, aby tuto situaci změnil a rozhodl se napsat dopis do Vatikánu, kde žádal přijetí a požehnání papeže Františka, který uznal tento problém a přijal otce Lucie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Nadlidi

I já si myslím, že z vás imunita dělá nadlidi, a proto se ptám, proč jste ji nezrušili třeba když jste byli ve vládě? Navrhnete její zrušení aspoň nyní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Město nabízí prostor pro umístění food trucku na Jelením skoku

16:21 Karlovy Vary: Město nabízí prostor pro umístění food trucku na Jelením skoku

Město Karlovy Vary vypisuje výběrové řízení na pronájem plochy v areálu Vyhlídkové restaurace Jelení…