Příbram: Chata Granit zůstává v majetku města

19.01.2021 9:15

V majetku města je mimo jiné také turistická chata Granit na šumavském Zadově. Jedná se o objekt, který vykazuje ztráty a s ohledem na jeho vzdálenost je jeho provoz problematický.

Příbram: Chata Granit zůstává v majetku města
Foto: Příbram
Popisek: Příbram
reklama

Chata Granit je objektem, který disponuje deseti pokoji se společným sociálním zázemím, kuchyňkou a společenskou místností. Zastupitelé dnes jednali o osudu tohoto objektu, který je prodělečný a dlouhodobě se nedaří najít vhodného nájemce. Ačkoliv z rady města šel směrem k zastupitelům návrh doporučující prodej, již na začátku samotného jednání byl od starosty města navržen nový návrh usnesení, který počítá s udržením objektu v majetku města.

Anketa

Mělo by být Lukašenkovu Bělorusku odňato pořádání letošního hokejového mistrovství světa ?

14%
86%
hlasovalo: 8402 lidí

„V radě města jsme se shodli na tom, že je celá řada racionálních důvodů proč chatu Granit nejen neprovozovat, ale ani nevlastnit. Po jednání rady jsme prověřovali ještě další možnosti. Ve spolupráci s vedením Sportovních zařízení města přišel nápad, že by chatu Granit mohla provozovat právě tato příspěvková organizace. Po vypracování studie proveditelnosti se toto jeví jako schůdné řešení, přeci jen jde o organizaci, která má zkušenosti jak s provozem ubytování, tak s gastro provozem a poskytováním dalších služeb,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka, který na začátku jednání o tomto bodu zastupitelům představil pozměňovací návrh vedoucí k zachování chaty v majetku města a zefektivnění provozu.

Zastupitelé třiadvaceti hlasy schválili zmíněný pozměňovací návrh. Nyní tedy nastane čas, kdy bude třeba do objektu investovat a převést jej do správy SZM.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Město opravuje výtluky, které na komunikacích způsobila zima

15:47 Kroměříž: Město opravuje výtluky, které na komunikacích způsobila zima

Kroměřížská radnice se pustila do oprav výtluků, které na městských komunikacích způsobilo zimní poč…