Příbram: Díky e-aukci elektřiny a plynu ušetří příbramští desítky procent z aktuálních cen

12.09.2013 13:20

Město Příbram zajišťuje pro své občany a firmy možnost snížení nákladů za elektrickou energii a zemní plyn. Na projektu spolupracuje se společností eCENTRE, která celou e-aukci realizuje.

Příbram: Díky e-aukci elektřiny a plynu ušetří příbramští desítky procent z aktuálních cen
Foto: Honza Groh
Popisek: Václavské náměstí v Příbrami

Příbramský starosta Ing. Pavel Pikrt, za účasti místostarosty MUDr. Ivana Šedivého a zástupců Odboru silničního hospodářství a investic, dnes přijal ve své kanceláři zástupce této společnosti, který vedení města informoval o prvních výsledcích e-aukce, která proběhla koncem srpna.

„Co se týče příbramských domácností, tak by měly dosahovat průměrných úspor 36,90% finančních prostředků za silovou elektřinu, u zemního plynu se počítá s úsporou 34,30%. U podnikatelů se jedná o úsporu 48,69% za elektřinu a 30,45% finančních prostředku za zemní plyn. V obou případech se jedná o úsporu za období 2 let,“ řekl zástupce eCENTRE Mgr. Jakub Šafránek, na jehož slova navázal starosta Pikrt.

„První čísla, která nám dnes byla prezentována, hovoří podle mého názoru zcela jasně a já osobně jsem velice potěšen, že celý projekt povede k poměrně vysokým úsporám jak pro domácnosti, tak pro podnikatele v Příbrami. Přesné výsledy 1. kola elektronické aukce a další podrobnosti oznámíme v připravované tiskové zprávě na konci týdne.“

Zástupce eCENTRE Jakub Šafránek dále informoval, že e-aukce energií dopadla v Příbrami nad očekávání úspěšně a velice si pochvaloval přístup příbramské radnice. V závěru také vyzdvihl skvělou spolupráci s PhDr. Věrou Černou z Městské realitní kanceláře.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pribram-city.cz

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Město zvažuje vytvoření lanového ráje pro děti v Úprkově ulici

7:17 Kroměříž: Město zvažuje vytvoření lanového ráje pro děti v Úprkově ulici

V Úprkově ulici by měl vzniknout nový prostor pro dětské hry vybavený lanovými prvky. S nápadem na s…