Příbram: Díky e-aukci elektřiny a plynu ušetří příbramští desítky procent z aktuálních cen

12.09.2013 13:20

Město Příbram zajišťuje pro své občany a firmy možnost snížení nákladů za elektrickou energii a zemní plyn. Na projektu spolupracuje se společností eCENTRE, která celou e-aukci realizuje.

Příbram: Díky e-aukci elektřiny a plynu ušetří příbramští desítky procent z aktuálních cen
Foto: Honza Groh
Popisek: Václavské náměstí v Příbrami

Příbramský starosta Ing. Pavel Pikrt, za účasti místostarosty MUDr. Ivana Šedivého a zástupců Odboru silničního hospodářství a investic, dnes přijal ve své kanceláři zástupce této společnosti, který vedení města informoval o prvních výsledcích e-aukce, která proběhla koncem srpna.

„Co se týče příbramských domácností, tak by měly dosahovat průměrných úspor 36,90% finančních prostředků za silovou elektřinu, u zemního plynu se počítá s úsporou 34,30%. U podnikatelů se jedná o úsporu 48,69% za elektřinu a 30,45% finančních prostředku za zemní plyn. V obou případech se jedná o úsporu za období 2 let,“ řekl zástupce eCENTRE Mgr. Jakub Šafránek, na jehož slova navázal starosta Pikrt.

„První čísla, která nám dnes byla prezentována, hovoří podle mého názoru zcela jasně a já osobně jsem velice potěšen, že celý projekt povede k poměrně vysokým úsporám jak pro domácnosti, tak pro podnikatele v Příbrami. Přesné výsledy 1. kola elektronické aukce a další podrobnosti oznámíme v připravované tiskové zprávě na konci týdne.“

Zástupce eCENTRE Jakub Šafránek dále informoval, že e-aukce energií dopadla v Příbrami nad očekávání úspěšně a velice si pochvaloval přístup příbramské radnice. V závěru také vyzdvihl skvělou spolupráci s PhDr. Věrou Černou z Městské realitní kanceláře.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pribram-city.cz

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberec: Oprava opěrné zídky v Liebiegově městečku

21:21 Liberec: Oprava opěrné zídky v Liebiegově městečku

Odbor ekologie a veřejného prostoru nechal opravit plotovou zídku na křižovatce ulic U Domoviny a En…