Příbram: Místostarostka přijala zástupce rodičovské veřejnosti

22.04.2021 11:07

Od minulého týdne byla obnovena školní docházka, ovšem s omezeními – jde o rotační výuku žáků prvního stupně, kteří jsou dvakrát týdně testováni a ve škole musí mít roušky či respirátory.

Příbram: Místostarostka přijala zástupce rodičovské veřejnosti
Foto: Příbram
Popisek: Příbram

Obnovení školní docházky za výše uvedených podmínek schválila vláda, což znamená, že samotná města, coby zřizovatelé základních škol, nemohou do systému zasahovat. „Od začátku obnovené školní docházky se setkáváme s nesouhlasem některých rodičů s opatřením Ministerstva zdravotnictví. Zároveň nás tito rodiče vyzývají, abychom jednali s řediteli škol o nerespektování opatření. Rodičům byl zaslán právní výklad k tomuto názoru,“ uvedla místostarostka Zorka Brožíková.

Všechny příbramské základní školy testují děti dvakrát týdně, jak jim vládní nařízení ukládá. „Dnes jsem na radnici přijala několik rodičů, kteří nesouhlasí s nastavenými podmínkami. Názory občanů vnímáme a respektujeme, ovšem jde o situaci, kterou z pozice města nemůžeme žádným způsobem ovlivnit. Stížnosti rodičů musí směřovat na Ministerstvo zdravotnictví. Na druhou stranu je také třeba zmínit, že se setkáváme i s rodiči, kteří nás žádají, aby na všech školách byla nastavená pravidla striktně dodržována,“ dodala místostarostka Brožíková.

Závěrem je třeba dodat, že podle zmiňovaného nařízení nemůže být dítě nuceno k účasti na testování, ale neúčast zároveň nemůže být jakkoliv sankciována. Důsledkem je pouze nemožnost účasti na prezenční výuce. V těchto případech jde o omluvenou absenci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Hasiči dostanou nové zázemí

11:07 České Budějovice: Hasiči dostanou nové zázemí

Sídlo dobrovolných hasičů v Novém Vrátě, postavené ve 30. letech 20. století, prochází generální ob…