Příbram: Senior Point v hornickém městě je první ve Středočeském kraji

02.02.2016 16:53 | Zprávy
autor: PV

Nové kontaktní místo pro seniory, jimž vyškolená obsluha poskytne informace a zprostředkuje pomoc v nejrůznějších oblastech, například v právní problematice, bezpečnosti či orientaci v sociálním systému mají od 2. února v Příbrami. Takzvaný Senior Point je vůbec první ve Středočeském kraji a celkově 23. v České republice. Lidem v pokročilém věku rovněž nabídne místo pro jejich další vzdělávání a volnočasové aktivity. Na realizaci Senior Pointu a revitalizaci areálu bývalé školy v Žežické ulici, v níž sídlí, přispěla městu částkou 700 000 korun Nadace ČEZ.

Příbram: Senior Point v hornickém městě je první ve Středočeském kraji
Foto: Honza Groh
Popisek: Václavské náměstí v Příbrami

Hornické město Příbram má zhruba 32 000 obyvatel, z toho asi 4 000 seniorů. Někteří jsou různě organizovaní, jiní nikoliv. Snahou vedení města proto bylo najít pro všechny „jednu střechu nad hlavou“, pod níž by se mohli scházet, navazovat nová přátelství a podobně. „Naší snahou bylo sjednotit nabídku aktivit pro seniory v Příbrami a nabídnout ji zájemcům z řad široké veřejnosti. Při hledání toho nejlepšího modelu nás nejvíce zaujal právě Senior Point, který funguje zejména v Jihomoravském kraji. Zastřeší jak volnočasové, tak i vzdělávací aktivity našich seniorů. Prostě nabídne každému vhodný prostor pro trávení volného času i získávaní důležitých informací. K dispozici jim bude kromě počítačů s připojením k internetu i pracovník, který bude poskytovat rady zejména v sociální oblasti,“ uvedla první místostarostka Alena Ženíšková, která má sociální oblast ve své gesci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

16:44 České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

V obřadní síni radnice se sešli vítězové soutěže Učeň roku a Zlaté ruce 2026 i jejich rodiče.