Příbram: Vandal se zaměřil na autobusové zastávky

17.04.2021 13:53

Autobusové zastávky se staly terčem útoku vandala. Škoda se pohybuje v desítkách tisíc korun, celou záležitost šetří Policie ČR.

Příbram: Vandal se zaměřil na autobusové zastávky
Foto: Příbram
Popisek: Příbram

Zhruba před měsícem byl poškozen CHLCD monitor na autobusové zastávce ve Školní ulici. Škoda se v tomto případě vyšplhala na 47 tisíc korun a případem se zabývá Policie ČR. „Bohužel nejde o ojedinělý případ. Aktuálně došlo k poškození dalších dvou monitorů, a to na zastávkách na Nové Hospodě a u Polikliniky Ravak. I tentokrát byl podán podnět k prošetření na Policii ČR, která má přístup k záznamům z městského kamerového dohlížecího systému. U těchto případů prozatím čekáme na vyčíslení škody,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Kromě zmíněných monitorů byly v posledních dnech poškozeny také samotné zastávkové přístřešky, kdy ve třech případech došlo k rozbití skleněných stěn. „Jde o situaci, ve které mi nezbývá nic jiného než říci, že lidská tupost je nedozírná. Na jedné straně se snažíme město zvelebovat, a na straně druhé se najdou jedinci, kteří pouze škodí a svým konáním působí městu finanční škodu. Doufám, že pachatel či pachatelé budou dostiženi,“ dodal Jan Konvalinka a zároveň žádá občany, pokud by měli informace vedoucí k dopadení pachatelů, aby poskytli policii součinnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hodonín: Veletrh pracovních příležitostí letos přilákal více firem

21:17 Hodonín: Veletrh pracovních příležitostí letos přilákal více firem

Po dvou letech se v hodonínském kulturním domě 14. října opět konal Veletrh pracovních příležitostí,…