Příbram: Za měsíc bylo odevzdáno 230 kg olejů a jedlých tuků

31.03.2021 13:07 | Zprávy
autor: PV

Na začátku března se v ulicích objevily nové nádoby na sběr jedlých tuků a olejů. Během necelého měsíce bylo do těchto nádob odloženo 230 kg odpadu.

Příbram: Za měsíc bylo odevzdáno 230 kg olejů a jedlých tuků
Foto: Honza Groh
Popisek: Václavské náměstí v Příbrami

„Dle zpráv z Technických služeb je jasné, že si občané cestu k ukládání tohoto druhu odpadu našli. Hnědé uzamykatelné popelnice se tedy postupně budou objevovat i na dalších stanovištích tříděného odpadu. Každý litr oleje z domácností, který neskončí ve výlevce a následně v ČOV je velkým přínosem,“ řekl v návaznosti na první svoz starosta Jan Konvalinka.

Připomeňme, že oleje a jedlé tuky mají být do sběrných nádob umisťovány v uzavřených nádobách, ideálně PET lahvích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Mohu vás požádat o vyjádření?

Je to, co píše Rajchl pravda? U něj jeden nikdy neví. A jestli ano, jak to vysvětlíte? Děkuji https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Rajchl-PRO-Kontrakt-Fialovy-vlady-je-nejhorsi-na-svete-791747 Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Oprava zimního stadionu začne na jaře

22:09 Pelhřimov: Oprava zimního stadionu začne na jaře

Zahájení rozsáhlé modernizace stadionu v současné době brání zpoždění na straně energetické společno…