Příbram: Zastupitelé rozhodli o rozsahu prováděcí dokumentace na rekonstrukci aquaparku

28.02.2018 10:02

Příbramští zastupitelé učinili další krok v přípravě rekonstrukce aquaparku. Na svém posledním zasedání vzali na vědomí zvýšený rozpočet rekonstrukce a rozhodli také o rozsahu zpracování prováděcí dokumentace.

Příbram: Zastupitelé rozhodli o rozsahu prováděcí dokumentace na rekonstrukci aquaparku
Foto: Příbram
Popisek: Příbram

Cena za rekonstrukci se z původně předpokládaných cca 250 milionů korun nakonec vyšplhala na 301,2 milionů po fázi projektu pro stavební povolení. O definitivní podobě realizace stavby a způsobu financování budou muset zastupitelé ještě rozhodnout.

Prováděcí dokumentace bude vyrobena dle varianty, která počítá s řešením celkové rekonstrukce a modernizace objektu stávajícího plaveckého bazénu s kompletním zázemím a s dětským bazénem, přestavby bývalé restaurace ve druhém nadzemním podlaží na fitcentrum a přestavby bývalé nevyhovující sauny ve třetím nadzemním podlaží na šatny zaměstnanců a strojovnu vzduchotechniky. Rozšíření aquaparku spočívá zejména v přístavbě vodního relaxačního světa, samostatného plaveckého bazénu se třemi drahami 25 m a saunového světa se saunovou zahradou.

„Zároveň tato varianta prováděcí dokumentace umožňuje projekt rozvrhnout do etap. To znamená, že plánované dětské brouzdaliště na venkovním bazénu a saunová zahrada s venkovním saunovým domkem budou projektovány tak, aby je v případě potřeby bylo možné realizovat dodatečně a tímto způsobem pořizovací náklady více rozložit v čase,“ vysvětluje starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že za celkovou rekonstrukci aquaparku bez venkovní saunové zahrady a venkovního brouzdaliště se dostáváme na částku 275,9 milionů korun.

Podle starosty však bude celková částka dále upřesněna po zpracování detailního položkového rozpočtu zhotoveného na základě prováděcí dokumentace, která by měla být dokončena v létě tohoto roku. „Tato dokumentace bude podkladem pro provedení výběrového řízení, ve kterém předpokládáme další snížení částky za rekonstrukci vyplývající z projektu,“ doplňuje Vařeka.

Záměru rekonstrukce příbramského aquaparku dali zastupitelé „zelenou“ v listopadu 2016, poté vznikala studie, projektová dokumentace pro stavební povolení. V nejbližších dnech bude zahájeno stavební řízení a tvorba prováděcí dokumentace. „Příprava projektu je vzhledem k tomu, že se jedná o největší investiční záměr posledních desetiletí, dlouhá a složitá. Nelze zde však nic uspěchat, protože by to bylo na úkor kvality,“ vysvětluje místostarosta města Příbrami Václav Švenda.

O definitivní podobě realizace stavby a způsobu financování budou muset zastupitelé ještě rozhodnout. „Osobně jsem toho názoru, že o rozhodnutí, zda rekonstrukci aquaparku, a to včetně jeho rozšíření o zážitkovou zónu a saunový svět, by mělo hlasovat již nové složení zastupitelstva města vzešlé z podzimních komunálních voleb,“ uvádí dále Vařeka s tím, že podle jeho názoru se jedná o velký závazek, který by na sebe se vší zodpovědností mělo nové zastupitelstvo převzít. „Nebylo by seriózní, aby stávající zastupitelstvo měsíc před skončením svého mandátu tak závažné rozhodnutí učinilo,“ dodal.

„Připravíme vše tak, aby příští zastupitelstvo mohlo bez prodlení rozhodnout a projekt dokončit,“ na závěr doplnil Švenda s tím, že je přesvědčen o tom, že si Příbram takto moderní aquapark zaslouží a je v možnostech města realizaci uskutečnit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubice: Na chodnících se postupně objevují vyznačená stání pro elektrokoloběžky

11:47 Pardubice: Na chodnících se postupně objevují vyznačená stání pro elektrokoloběžky

Negativní zkušenosti s odkládáním elektrokoloběžek přiměly radnici k dalšímu kroku, dohodě s provozo…