Příbram se vyhoupla z třetího na první místo

13.03.2019 10:13 | Zprávy
autor: PV

Srovnávací výzkum Město pro byznys již jedenáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice.

Příbram se vyhoupla z třetího na první místo
Foto: Honza Groh
Popisek: Václavské náměstí v Příbrami

Po loňském třetím místě se Příbram v letošním roce vyhoupla na první příčku. Podle organizátorů akce se vloni bronzová Příbram může pochlubit především vysokým počtem studentů a učňů v odborném vzdělávání, vysokým podílem právnických osob a také nízkými cenami stavebních pozemků, které mohou další podnikatele jedině přilákat. V kategorii přístupu veřejné správy zaznamenala Příbram skvělé výsledky zejména v ekonomických údajích. Jedná se například o nejvyšší likviditu, velmi vysoký podíl výdajů věnovaných na veřejnou dopravu nebo velmi nízké náklady na dluhovou službu. V neposlední řadě má Příbram kvalitní webové stránky, na nichž podnikatelé naleznou v přehledné podobě vše podstatné, co v rámci komunikace s veřejnou správou potřebují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Referendum

Paní senátorko, zajímal by mě váš názor na uzákonění referenda u nás? Jste nebo nejste pro? A z jakých důvodů jste případně proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Nový Lázeňský most byl otevřen

11:17 Karlovy Vary: Nový Lázeňský most byl otevřen

Lázeňský most je dalším z mostů přes řeku Teplou, které město v posledních letech rekonstruovalo, re…