Primátor Charvát: Pardubické kulturní centrum změní ředitele

14.12.2016 20:59 | Zprávy
autor: PV

Kulturní centrum Pardubice čeká změna ve vedení. Rada města Pardubic rozhodla o odvolání současné ředitelky Markéty Ondrouškové, která na tento post nastoupila v březnu letošního roku. Důvodem jsou nejen nedostatky v organizaci uvnitř centra, ale také směrem ke zřizovateli, městu Pardubice.

Primátor Charvát: Pardubické kulturní centrum změní ředitele
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Pardubic Martin Charvát (ANO)

„Odbor školství, kultury a sportu shledal ve vedení Kulturního centra Pardubice řadu nedostatků, ať už v oblasti řízení, hospodaření organizace nebo personální oblasti. Zároveň docházelo k porušování zákonů, například povinností vyplývajících ze zákona o účetnictví či zákona o registru smluv. Město jako zřizovatel muselo často čelit stížnostem od spolupracujících organizací. Nejzávažnějším důvodem je však celá řada nedostatků v hospodaření organizace zjištěných v rámci veřejnosprávní kontroly,“ shrnuje hlavní důvody odvolání Markéty Ondrouškové náměstek primátora Jakub Rychtecký, do jehož gesce patří mimo jiné i oblast kultury.

Personální změny ani časté změny v organizační struktuře, ke kterým docházelo pod vedením Markéty Ondrouškové, nenapomohly stabilizaci centra a oproti dřívějšímu vedení byli ve větší míře využíváni také externí pracovníci. Město jako zřizovatel navíc ze strany kulturního centra doposud neobdrželo jasný koncepční záměr, kam by měla organizace v budoucnu směřovat.

Dodržovány nebyly ani termíny pro odevzdávání klíčových podkladů na odbor školství, kultury a sportu, například při odevzdávání účetní závěrky a návrhu rozpočtu na příští rok. Ten byl organizací dodán až po urgenci zřizovatele. Město si navíc vyžádalo doplnění zdůvodnění tohoto návrhu. „Do dnešního dne jsme však neobdrželi žádnou odpověď. S ohledem na návaznost harmonogramu příprav rozpočtu to byla skutečnost, která zkomplikovala jeho detailní projednávání. Dostačující nebylo ani jeho zpracování, pokud bychom jej měli porovnat s jinými příspěvkovými organizacemi města,“ dodává Ivana Liedermanová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu pardubického magistrátu, která činí metodický dohled nad organizací. Odbor školství, kultury a sportu se snažil standardní cestou kontaktovat paní ředitelku, aby jí seznámil s přijatým usnesením rady.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…