Projekt Férové školy v Liberci uspěl a získal dotaci

20.05.2017 17:16 | Zprávy
autor: PV

Radní města odsouhlasili přijetí dotace na projekt "Férové školy v Liberci". Žádosti statutárního města, podané 10. března 2017, výběrová komise řídícího orgánu OPVVV vyhověla.

Projekt Férové školy v Liberci uspěl a získal dotaci
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

Do projektu Férové školy se zapojí další 4 partneři a v různých aktivitách všech 22 základních škol, včetně ZUŠ Frýdlantská, 3 speciální školy zřizované Libereckým krajem a Křesťanská základní škola a mateřská škola J. A. Komenského. Projekt navazuje na schválený Strategický plán sociálního začleňování a jeho náklady dosahují objemu 27,8 milionu korun. Z toho 95 % rozpočtu projektu, tedy 26 479 046 Kč tvoří poskytnutá dotace a zbylých 5%, tedy 1 393 634 Kč, je výdaj města.

Liberec tak díky finanční dotaci pomůže svým základním školám při zavádění tzv. společného vzdělávání, které je ze zákona povinné od 1. 9. 2016. Záměrem projektu je podpora dětí ze socioekonomicky znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí, a to především ze sociálně vyloučených nebo vyloučením ohrožených lokalit. „Prostřednictvím dvou projektů se nám podařilo na společné vzdělávání do Liberce přinést už 55 miliónů korun, což je naprosto skvělé. V případě projektu Férové školy v Liberci jsme dokonce od poskytovatele získali plnou požadovanou částku a neztratili tak ani korunu. Podařilo se nám tedy alespoň trochu napravit selhání státu, který na obce a školy přenesl nové povinnosti, ale jen velmi ztuha je doprovodil přímými finančními prostředky. Společné vzdělávání přitom chápu jako stejnou příležitost pro všechny děti, jimž zajistíme spravedlivý start do života,“ vysvětlil náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Levné bydlení

Když víte jak na to, proč třeba v Praze, kde jste vládli a teď jste ve vládě se ty levné byty nestaví?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Oprava zimního stadionu začne na jaře

22:09 Pelhřimov: Oprava zimního stadionu začne na jaře

Zahájení rozsáhlé modernizace stadionu v současné době brání zpoždění na straně energetické společno…