Prostějov: Bývalé lokomotivní depo jde pomalu k zemi

03.03.2020 19:44

Konkrétně se jedná o likvidaci nevyužívaných objektů bývalého, dnes již nefunkčního lokomotivního depa v areálu místního nádraží ČD v Prostějově.

Prostějov: Bývalé lokomotivní depo jde pomalu k zemi
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov
reklama

„Budovy jsou nevyužitelné a zchátralé. Demolice nás bude stát asi 1,17 milionu korun (včetně DPH),“ míní primátor František Jura. Odbor rozvoje a investic proto, prostřednictvím oddělení veřejných zakázek, po výběrovém řízení určil zhotovitele demoličních prací.

„Nejvýhodnější nabídku podala společnost DEMSTAV group s.r.o., Hranice,“ uvádí náměstek primátora Jiří Rozehnal a dodává:

„Naprosto jiná situace se týká samotné budovy místního nádraží. Do dnešního dne dosud žádné rozhodnutí o osudu nádraží nepadlo. Se zástupci Správy železnic (SŽ - dříve SŽDC) jsme se setkali s tím, že v rámci přípravy rozvoje infrastruktury a rekonstrukce, což se týká mimo jiné hlavního i místního nádraží v Prostějově, připraví možné varianty řešení. To si pochopitelně vyžádá z jejich strany odpovídající čas. Čekáme tedy na návrhy, odhadem by to mohlo být asi v druhé polovině roku 2020. Jednali jsme již také s několika zájemci o budoucím využití objektu, ale jak jsem uvedl, čekáme na upřesňující informace Správy železnic. Názory občanů, kteří se jednoznačně vyjádřili na podporu záchrany budovy, vnímáme a bereme je vážně stejně tak, jako například při nedávném řešení lokality kolem Kulturního a společenského centra,“ uzavírá náměstek Rozehnal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový Bor se připojil ke stávkové pohotovosti starostů

16:16 Nový Bor se připojil ke stávkové pohotovosti starostů

Kvůli dopadu vládních opatření, kdy část pomoci podnikatelům mají zafinancovat ze svých rozpočtů měs…