Prostějov: Město pořídí dvě vozidla na alternativní pohon a dobíjecí stanice

06.03.2020 7:34

Prostějov chystá projektový námět a podání žádosti o dotaci z rozpočtu Ministerstva životního prostředí v rámci programu na podporu alternativních způsobů dopravy.

Prostějov: Město pořídí dvě vozidla na alternativní pohon a dobíjecí stanice
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov
reklama

„Připojíme se k podpoře těchto způsobů dopravy. Město proto bude disponovat dvěma vozidly na elektropohon. Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí o dotace v rámci této oblasti dopravy a my se pokusíme této možnosti využít,“ informuje o záměru první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

„Prostějov se v této konkrétní výzvě může ucházet o dotační peníze na pořízení elektrovozidel. Dotaci lze poskytnout také na dobíjecí stanice čehož hodláme využít. Dotace by měla podpořit pořízení dvou elektromobilů kategorie M1 (osobní) s odhadovaným nákladem 960 tisíc korun (včetně DPH), jako náhradu za dvě nejstarší vozidla (Škoda Fabia 1,4  rok výroby 2004 a Škoda Fabia 1,2  rok výroby 2005) používaných pro potřeby magistrátu. Výše dotace by tak mohla činit až 384 tisíc korun,“ přidává konkretizaci první náměstek primátora Pospíšil s tím, že vozidla by musela být pořízena nejpozději do 17. 12. 2021. Z dotace by také mohlo být částečně hrazeno pořízení zmíněných dobíjecích stanic pro tato vozidla s odhadovaným nákladem 100 tisíc korun a možnou výší dotace 40 tisíc korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Architekti a představitelé města prezentovali návrh podoby Velkého kina zástupcům NPÚ

21:30 Zlín: Architekti a představitelé města prezentovali návrh podoby Velkého kina zástupcům NPÚ

Splňuje vítězná studie na rekonstrukci Velkého kina představy a podmínky Národního památkového ústav…