Prostějov: Město poskytne dotace na celoroční činnost v oblasti kultury

05.04.2020 16:01

Radní na svém posledním jednání rozhodovali o poskytnutí dalších dotací z rozpočtu města Prostějova. Finance poputují jedenadvacítce subjektů.

Prostějov: Město poskytne dotace na celoroční činnost v oblasti kultury
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov
reklama

„Částku ve výši 444 tisíc korun posíláme do kulturní oblasti na různé činnosti, jako jsou například poplatky na akcích, cestovné na akce, kancelářské potřeby, poštovné. Dále na kostýmy, květiny, nájemné sálu pro koncerty, nájem klubovny či skladových prostor, drobné opravy, náklady na dopravu materiálu a osob při rekonstrukci historických bitev, na přednáškovou činnost, spotřební kancelářský materiál a podobně,“ uvádí primátor města Prostějova František Jura.

Radní dále doporučují Zastupitelstvu města Prostějova schválit poskytnutí dotace z rozpočtu města Prostějova na rok 2020 dvojici subjektů a to v celkové výši 200 tisíc korun.

„Zde budou peníze pomáhat při hrazení nájmu nebytových prostor pro nácvik souboru a uskladnění krojů; půjdou na opravu krojů, nákup a doplnění nových krojů a doplňků; reklamu a reklamní materiál. Dále takto chceme podpořit činnost studentského divadla, které z poskytnuté dotace, pokud ji samozřejmě zastupitelé odsouhlasí, bude platit pronájem, energie, materiál, kulisy, kostýmy a scénu,“ přidává náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má kulturní oblast ve svém pracovním referátu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Turistický kolový vláček zahajuje v sobotu svoji sezónu

21:10 Znojmo: Turistický kolový vláček zahajuje v sobotu svoji sezónu

S téměř měsíčním zpožděním vyjede letos poprvé znojemský turistický kolový vláček. Jeho sezóna se po…