Prostějov: Mezigenerační stezka Kolářovy sady v zimě

02.03.2021 10:11

Celý park je stezkou, kterou pro velké i malé připravili ochránci přírody z Ekocentra Iris. Zajděte se projít naším největším městským parkem!

Prostějov: Mezigenerační stezka Kolářovy sady v zimě
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov
reklama

Protože to zatím na nějaké společné akce či vycházky nevypadá, nachystali lidé z Ekocentra nejen pro děti, ale i pro dospělé takzvanou Mezigenerační stezku.

Anketa

Nechali byste si píchnout vakcínu Sputnik V? (Ptáme se od 2.3.2021)

89%
11%
hlasovalo: 30149 lidí

Po celých Kolářových sadech jsou rozmístěna hravá i informační zastavení pro dospělé a děti. Stezku (či její úsek) si každý může samostatně projít kterýmkoliv směrem a v jakémkoliv pořadí. Aktivity pro děti jsou vyvěšeny na růžovém podkladu, aktivity pro dospělé zase na modrém.

Organizátoři mysleli také na seniory, kteří v úseku mezi Mateřskou školou Mánesova a sádkami najdou otázky šité na míru svým zkušenostem a znalostem. Správné odpovědi si účastníci mohou zkontrolovat sami přímo na místě.

„Snažíme se sady co možná nejvíce zatraktivnit a lidem v tomto nelehkém období nabídnout alespoň nějaké aktivity. Lidé zde, kromě venkovní posilovny, najdou knihobudku i workout. Navíc připravujeme zázemí pro všechny, kteří sady navštíví. Pro cyklisty zde vznikne první místo, kde si budou moci nabít elektrokolo, chvíli se zastavit, posedět, umýt si ruce či využít toaletu. Zázemí bude dále doplněno o servisní cyklostojan, mapu města, bezpečnostní kameru a podobně,“ okomentovala připravované změny náměstkyně primátora Milada Sokolová.

ArticleDetailRelatedProfileArticleLinkTitle Radek Rozvoral

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Beroun: Začala rekonstrukce ulice Karla Čapka

15:03 Beroun: Začala rekonstrukce ulice Karla Čapka

Stavební firma zahájila plánovanou rekonstrukci ulice Karla Čapka, a to od křižovatky s ulicí Košťál…