Prostějov: Pořiďte si nové technologie

10.03.2020 16:29

Plánujete pořízení nové technologie, stroje, zařízení, provozních souborů, software aj.? Chcete zefektivnit výrobní proces a stát se tak konkurenceschopnější na trhu? S dotačním programem Technologie je možné zafinancovat pořízení dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku.

Prostějov: Pořiďte si nové technologie
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov
reklama

S dotačním programem Technologie je možné zafinancovat například stroje, technologie, zařízení, provozní soubory, patentové licence, HW a SW vybavení s dotací až do 10 mil. Kč. Žádat mohou malé a střední podniky s minimálně dvouletou historií, a to do konce srpna tohoto roku.

Jaké jsou náležitosti výzvy?

  • Způsobilými výdaji jsou výdaje na pořízení dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku (např.: stroje, technologie, zařízení, provozní soubory, patentové licence, HW a SW vybavení).
  • Podmínkou pro získání dotace je propojení pořizované technologie se stávajícím nebo nově pořizovaným podnikovým informačním systémem (IS či ERP, MES, MIS) a také předložení plánu dalšího rozvoje v oblasti digitální transformace společnosti prostřednictvím nových technologických zařízení a vybavení. V případě, že společnost žadatele nedisponuje obdobným informačním systémem, je povinna takový systém pořídit a implementovat v rámci realizace projektu.
  • Součástí žádosti je vyplněný pracovní formulář, dle kterého žadatel vyhodnotí současný a plánovaný stav digitální úrovně včetně zdůvodňujícího komentáře a jehož výstupem bude bodové stanovení současné úrovně ve výši min. 13 bodů a pokroku v oblasti digitální transformace ve výši min. 24 bodů.

Podmínky výzvy Technologie nositele ITI Olomoucké aglomerace včetně jejích příloh najdete ZDE.

Proč žádat o dotaci přes nástroj ITI?

Projekty předložené do výzev integrovaného nástroje ITI soutěží jen s projekty v rámci Olomoucké aglomerace, na rozdíl od projektů hlásících se do individuálních výzev. V průběhu celého procesu Vás bude provázet tematický koordinátor a prostřednictvím konzultací, na kterých se účastní i hodnotitel „vychytáme“ většinu nejčastějších chyb v žádostech. Máte tedy větší šanci na úspěch.

V případě předběžného zájmu o výzvu neváhejte kontaktovat některého z tematických koordinátorů. Kontakty naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: V centru města vznikl nový prostor pro živou kulturu

21:23 Olomouc: V centru města vznikl nový prostor pro živou kulturu

V sobotu 19. června ožil na Dolním náměstí v Olomouci OLODVOREK. Místo, které bylo veřejnosti doposu…