Prostějov: Připomeneme si tzv. hladovou bouři

24.04.2020 13:13 | Zprávy

Dne 26. dubna 2020 uplyne 103 let od událostí, označovaných jako hladové bouře či demonstrace. Připomeňme si něco málo k této tragické události. Co předcházelo střelbě a proč k ní vůbec došlo?

Prostějov: Připomeneme si tzv. hladovou bouři
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov

Přídělový systém tehdy sice fungoval, ale zásobování potravinami bylo nedostatečné. V Prostějově se začaly šířit různé fámy, například o zrušení mimořádných přídavků potravin určených pro těžce pracující a o nedostatku uhlí na zimu. Tyto zprávy přivedly k budově okresního hejtmanství 25. dubna 1917 odpoledne shromáždění dělníků a dělnic z Wikovky a konfekčních továren. Jejich deputaci přijal okresní hejtman Josef Wierer.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Na Světovaru začíná stavba dalších 34 městských bytů

7:04 Plzeň: Na Světovaru začíná stavba dalších 34 městských bytů

Další desítky městských bytů s parkovacími místy vzniknou v areálu bývalého pivovaru Světovar v Plzn…