Prostějov: Prostranství před budovou Sportcentra bude v novém

08.04.2021 15:47

Prvním krokem k nové vizáži plochy před budovou je zadání projektové dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení formou výzvy jednomu zájemci, a to společnosti 2 arch s.r.o., Prostějov.

Prostějov: Prostranství před budovou Sportcentra bude v novém
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov
reklama

„Na akci pracujeme již od roku 2020, kdy odbor rozvoje a investic nechal zpracovat projektovou dokumentaci pro společné povolení na úpravu prostoru před budovou Sportcentra,“ nastínil první kroky náměstek primátora Jiří Rozehnal. Prostory mají například nově nabídnout úpravu zeleně, nové zadláždění tak, aby vzniklo více prostoru pro kulturně sportovní aktivity.

Anketa

Má premiér Babiš na vlastní pěst shánět vakcíny i vysoko nad rámec cen, které vyjednala EU?

78%
22%
hlasovalo: 11628 lidí

„Záměrem projektové dokumentace je vybudovat nový nástupní prostor do sportovní haly. Současné řešení neodpovídá hale tohoto využití a počtu návštěvníků. Při sportovních akcích není možnost rozptylu a shromáždění. Také není jednoznačně patrné místo vstupu. Plocha slouží nyní také jako parkovací, skladovací a příjezdová. Základní myšlenkou návrhu je plochu otevřít, odstranit všechny rušivé funkce, umožnit jednoznačný čitelný nástupní prostor, který bude také jako shromažďovací a vytvořit tak veřejný parter se zelení a mobiliářem,“ popsal budoucí vzezření venkovních prostor náměstek Rozehnal.

Cena stanovená rozpočtem pro novou venkovní plochu Sportcentra je odhadována na cca 17 milionů korun (včetně DPH). Na zpracování projektové dokumentace společnost 2 arch s.r.o. předložila cenovou nabídku ve výši 353 320 korun (včetně DPH).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká Lípa: O výměnu řidičského průkazu můžete zažádat i elektronicky

10:48 Česká Lípa: O výměnu řidičského průkazu můžete zažádat i elektronicky

Pokud máte přístup do Portálu občana a máte zřízenou datovou schránku fyzické osoby, můžete od 1. če…