Rudolfovu alej čeká v sobotu nový začátek. Olomoučané budou opět sázet stromy

01.12.2016 15:47 | Zprávy
autor: PV

Na dvě stovky lidí se v sobotu 3. prosince pustí do nové výsadby Rudolfovy aleje ve Smetanových sadech v Olomouci. Dokončí tak plánovanou obnovu aleje, která musela být kvůli nebezpečné nákaze původních jírovců vykácena. Nyní je nahradí výrazně odolnější druh stromů, lípy velkolisté.

Rudolfovu alej čeká v sobotu nový začátek. Olomoučané budou opět sázet stromy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstí v Olomouci

Oblíbená Rudolfova alej k olomouckým městským parkům neodmyslitelně patří už bezmála dvě století a je tak jedním ze symbolů města. „Když probíhala obnova aleje v letech 2010 a 2012, na výsadbě se podílelo mnoho dobrovolníků z řad Olomoučanů. Poté, co špatný zdravotní stav jírovců vyústil v nutnost mladé stromy vykácet, jsme od počátku chtěli, aby se obyvatelé města opět mohli do výsadby aleje zapojit,“ uvedl primátor Antonín Staněk. Pro Olomoučany je stav parků a Rudolfovy aleje obzvláště často srdeční záležitostí. „Hned na jaře po zveřejnění plánu na novou výsadbu jsme evidovali desítky dalších zájemců, mnohdy se přitom jednalo o lidi, kteří se účastnili předchozího sázení jírovců a zasazení stromu měli tehdy spojené s nějakým osobním příběhem, například sňatkem či narozením dítěte,“ dodal náměstek primátora Aleš Jakubec. „Nakonec projevily zájem o výsadbu skoro dvě stovky lidí.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Děti z mateřinek poměřily síly ve fotbale

13:44 Litoměřice: Děti z mateřinek poměřily síly ve fotbale

Již potřinácté se s koncem školního roku mezi sebou utkaly litoměřické mateřinky ve fotbale. Zápolen…