Semily: Mgr. Lenka Holubičková mezi oceněnými za péči o válečné hroby

18.03.2017 11:46

Zástupci Ministerstva obrany ČR a Libereckého kraje předali ve čtvrtek 9. března v sídle Libereckého kraje pět ocenění za příkladnou péči o válečné hroby na Liberecku.

Semily: Mgr. Lenka Holubičková mezi oceněnými  za péči o válečné hroby
Foto: Semily
Popisek: Mgr. Lence Holubičkové blahopřála k získání ocenění jménem města Semily jeho starostka Lena Mlejnková.

Z rukou plk. Eduarda Stehlíka, ředitele Odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany ČR, hejtmana Martina Půty a radní Radky Loučkové Kotasové převzali Pamětní plakety Lenka Holubičková z Benešova u Semil, starosta obce Jenišovice Bohumil Bradáč, starosta Roztok u Semil Pavel Farský, starosta Jesenného Petr Hlůže a starosta města Ralska Miloš Tita.

Starostové zmíněných obcí a města Ralska převzali ocenění za příkladnou péči a obnovu hrobů a pietních míst vojáků padlých za světových válek, Mgr. Lenka Holubičková za svoji mnohaletou práci na mapování osudů padlých za první světové války. Lenka Holubičková se dle svých slov věnuje této problematice již řadu let, do dnešního dne vydala kromě jiného dvě knihy věnované válečným hrobům z 1. světové války a mnohým rodinám padlých vojáků tak alespoň částečně rozkryla osudy jejich blízkých, kteří položili své životy na bojišti, mnohdy v dalekých krajích.

Lena Mlejnková, starostka města Semily: "Velice si vážíme obrovského úsilí a úžasné práce paní Mgr. Holubičkové, která mapuje naši historii a dává nám tak možnost formou jejích knih nahlédnout s odstupem času na naši minulost. Obdivuji její práci a děkuji za město Semily."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otrokovice: Tržnice na Trávníkách bude mít novou podobu

21:10 Otrokovice: Tržnice na Trávníkách bude mít novou podobu

Tržiště v části Trávníky u budovy České pošty již má svá nejlepší léta za sebou. Koncem července zap…