Semily: Návrat do kraje Nikoly Šuhaje

06.07.2017 7:34

Částkou ve výši 70 tis. korun podpořilo město Semily v rámci partnerské spolupráce rozšíření dětského hřiště u mateřské školy v ukrajinské Koločavě. Darovací šek byl předán starostkou města Semily Bc. Lenou Mlejnkovou starostovi Koločavy panu Juriji Klivcovi u příležitosti III. ročníku festivalu českých pivovarů na Ukrajině, který se konal ve dnech 24. až 25. června t.r.

Semily: Návrat do kraje Nikoly Šuhaje
Foto: Luděk Kovář, Wikimedia Commons
Popisek: Semily
reklama

Do kraje Nikol Šuhaje se za dobu trvání partnerství Semil a Koločavy vydali Semilští již počtvrté, tentokrát o posledním červnovém víkendu. Na cestu se vydali časně ráno již 23., nazpět se vrátili v pondělí 26. června. Ubytováni byli na bývalé Četnické stanici, u paní Natálie Tumarec a kromě slavnostního předání daru a účasti na ukrajinských slavnostech českého piva během návštěvy Koločavy poznávali město a jeho blízké okolí.

Bc. Lena Mlejnková, starostka města Semily: "V rámci rozpočtu města Semily na rok 2017 schválilo Zastupitelstvo města Semily poskytnutí finanční podpory partnerské obci Koločava na Ukrajině ve výši 70 tis. Kč. Při konzultacích s představiteli obce Koločava byly zvažovány možné formy podpory a také účely, na které by měla být finanční podpora využita. Základním naším požadavkem bylo, aby podpora směřovala do oblasti vzdělávání dětí a aby finanční prostředky byly na daný účel skutečně využity. Po domluvě se starostou Koločavy jsme pro poskytnutí podpory využili Dobročinný fond ViZa, který byl zřízen za účelem zajišťování regionální spolupráce Zakarpatské oblasti Ukrajiny a Kraje Vysočina České republiky, a který k podpoře svých partnerů na Ukrajině využívají ministerstva, kraje i obce. Po realizaci projektu obdrží město Semily od Fondu písemnou zprávu o realizaci projektu a konkrétních finančních nákladech projektu."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Městské koupaliště zahajuje letní koupací sezónu

6:32 Mladá Boleslav: Městské koupaliště zahajuje letní koupací sezónu

Městské koupaliště Mladá Boleslav od pondělí 14. června zahajuje letní provoz. Otevřeno bude od 9 do…