Školy na Vítkovsku se zapojí do Místních akčních plánů rozvoje vzdělávání

6. 4. 2016 13:12

Na území ORP Vítkov byl 1. dubna 2016 zahájen rozsáhlý projekt - Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území Vítkovska (MAP Vítkovsko). Jeho realizace je podmínkou nastavení jednotné podoby metodické podpory zřizovatelům škol i školám samotným a zároveň má zajistit systematické čerpání evropských financí pro školská zařízení z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) a z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Školy na Vítkovsku se zapojí do Místních akčních plánů rozvoje vzdělávání
Foto: Ilustrační foto
Popisek: Školní vysvědčení s nedostatečou
reklama

Výhradním zpracovatelem projektu je Místní akční skupina Opavsko, která má dlouholetou zkušenost s budováním místního partnerství v regionu. Po jednání s městem Vítkov bylo uzavřeno memorandum, které dokladuje, že ORP Vítkov bude partnerem MAS Opavsko při zpracovávání Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání pro oblast předškolního a základního vzdělávání.

„Místní akční plán je soubor aktivit, které podporují rozvoj kvalitního a inkluzivního vzdělávání dětí a mládeže ve věku do 15 let. Hlavním cílem je podpořit spolupráci a partnerství širokého spektra aktérů v této oblasti od zřizovatelů škol, přes školy samotné, instituce zájmového a neformálního vzdělávání a nezapomíná se ani na rodiče,“ říká manažerka klíčových aktivit projektu Gabriela Geherová a shrnuje tři hlavní projektová témata: „Jsou to předškolní vzdělávání a péče, čtenářská a matematická gramotnost na základních školách a inkluzivní vzdělávání a podpora dětí a žáků ohrožených školním neúspěchem.“

Právě řešení těchto problémů finančně podporuje Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání. Ojedinělost projektu nespočívá pouze v jeho zaměření, ale také v počtu spolupracujících škol a školských zařízení. "Na Vítkovsku se do tvorby partnerství podařilo zapojit všechny zřizovatele školských institucí, představitele škol samotných i obě fungující střediska volného času,“ doplnila Geherová.

V průběhu realizace projektu se budou pravidelně setkávat pedagogové a další představitelé vzdělávání v pracovních skupinách. Aktivně se tak budou podílet na tvorbě Strategického rámce Místního akčního plánu vzdělávání do roku 2023, který je určující pro odůvodnění investic do škol a dalších vzdělávacích institucí v území a umožní lépe specifikovat témata pro jednotlivé projekty a zajistit tak požadovanou míru jejich koncentrace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

21:49 Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

Městský úřad ve Vítkově oznamuje, že se připravuje rekonstrukce mostu ve Švermově ulici v místě křiž…