Soběslav: Diakonie Rolnička má nový mikrobus

10.06.2017 6:29

Soběslavská nezisková organizace Diakonie Rolnička obdržela při slavnostním předání ve středu 7. června mikrobus značky Ford.

Soběslav: Diakonie Rolnička má nový mikrobus
Foto: Město Soběslav
Popisek: Soběslav
reklama

Události se spolu s ředitelem, zaměstnanci i klienty Rolničky a starostou města Jindřichem Bláhou zúčastnil také ředitel hypermarketu Globus v Českých Budějovicích Lubomír Jung, za Konto Bariéry Gabriela Švagrová a Indira Bornová a za společnost Ford Petr Svoboda.

Žádost o nový mikrobus si Diakonie Rolnička podala již v minulém roce, ale až nyní byla úspěšná. Obdržet jej mohla díky podpoře Konta Bariéry a hypermarketu Globus, který každou jednu korunu z prodané igelitové tašky věnuje právě Kontu Bariéry a k tomu připojil také výtěžek z charitativní akce v rámci 20. výročí působení společnosti na českém trhu, kdy z prodejní ceny každého produktu, označeného logem „20 let“, odvedl vybranou částku také na dobré účely.  
Díky podpoře rozšířila Rolnička svůj stávající vozový park o jeden nový vůz a dopravní služby (svoz klientů z domova do střediska a zpět) tak svým klientům zajišťuje již čtyřmi mikrobusy. Nový vůz navíc přijel jako na zavolanou. Již nyní má rolnička pět nových uchazečů, kteří budou dojíždět do střediska z Tábora.

„Nový mikrobus nám umožní tuto službu nabídnout více klientům. Již nyní máme pět dalších zájemců o dopravu do střediska. Se třemi mikrobusy by se nám nepodařilo tuto potřebu naplnit. “ říká ředitel Diakonie Rolnička Karel Novák.

Zaměstnanci a klienti Rolničky přivítali hosty v tělocvičně ve středisku v Mrázkově ulici a předvedli jim pěknou bubenickou show, které se hosté v dobré náladě přímo účastnili. Bubnování šlo všem výborně a bylo pěkné jej sledovat i zpovzdálí (nebo přes objektiv fotoaparátu). Fotografie, přibližující atmosféru celé události, si můžete prohlédnout ZDE.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc znovu městem květin, kde budou mít nejkrásnější výzdobu?

21:16 Olomouc znovu městem květin, kde budou mít nejkrásnější výzdobu?

Nejen záhony v ulicích a rozkvetlé parky mohou být ozdobou Olomouce. Jako město květin by Olomouc mě…