Sokolov: Bezdomovci se očkovali proti žloutence

14.09.2024 7:04 | Tisková zpráva
autor: PV

Snížit riziko šíření žloutenky mezi bezdomovci a zlepšit jejich zdravotní stav. To byly hlavní cíle iniciativy, kterou začátkem září spustila Městská policie Sokolov ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí Karlovarského kraje. Během jednodenní akce měli sokolovští bezdomovci možnost nechat se zdarma očkovat proti této nemoci.

Sokolov: Bezdomovci se očkovali proti žloutence
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.

Jednalo se o první takovou aktivitu v Sokolově, která reagovala na vysoký výskyt této nemoci mezi lidmi žijícími na ulici. Strážníci městské policie informovali bezdomovce o možnosti očkování s několikadenním předstihem. Na výzvu zareagovala většina z nich a přišla se nechat očkovat před Denní centrum, kde vakcinace probíhala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Veřejný zájem

K tomu, co píšete zde - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Svarovska-Zeleni-Nahoda-nebo-zakon-na-miru-791498, kdo rozhoduje, jaká stavba je ve veřejném zájmu? Na základě čeho? Jinak brát lidem právo se odvolat obecně se mi vůbec nelíbí a děkuji za upozornění.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Náchod: V montackých lesích rozšiřujeme biketraily

7:14 Náchod: V montackých lesích rozšiřujeme biketraily

Už brzy si užijete další úsek plný vln, lávek, klopených zatáček a čisté lesní jízdy.