Sokolov: Cestující MHD se mohou ukrýt pod novými přístřešky

21. 11. 2020 16:58

Na zastávkách obsluhovaných autobusy MHD ve městě i v jeho okolí už mají cestující k dispozici 38 nových přístřešků. Konečně tak zmizely staré přístřešky, které měly životnost dávno za sebou.

Sokolov: Cestující MHD se mohou ukrýt pod novými přístřešky
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.
reklama

Za přístřešky, které od dodavatele město převzalo, by měl Sokolov zaplatit přibližně 3,6 milionu korun. „Byla škoda, když máme pěkné autobusy MHD, že tomu neodpovídaly zastávky. Proto jsem o náhradu starých usilovala,“ uvedla starostka Renata Oulehlová.

Nosná konstrukce přístřešků je z konstrukční oceli a opatřena povrchovou úpravou v podobě žárového zinku. Podle konkrétního stanoviště se přístřešek skládat ze 4 až 6 modulů a případně bočnic na krajních modulech. Každý modul nese vlastní díl skleněné výplně tak, aby v případě poškození byl vyměněn jen poškozený díl. Po celé délce přístřešku je v jeho vnitřku umístěna segmentová nerezová lavice. V případě bočnic je na nich umístěna opěrka z akátového dřeva s transparentní ochrannou lazurou.

Každá skleněná výplň bude nyní opatřena barevnými polepy, aby se předešlo nárazům ptactva do této plochy. Grafický návrh těchto polepů koresponduje se symbolem města, tedy sokolem a dalšími prvky.

Pro kotvení přístřešků typu NODUS slouží betonové piloty. Nosné sloupy přístřešků jsou do nich kotveny pomocí nerezových kotev. Díky tomuto spoji je v případě nutnosti možné přístřešek odinstalovat (též znovu nainstalovat) bez nutnosti bouracích prací a bez poškození přístřešku. Na vrchní straně přístřešku je uchycení pro označník autobusové zastávky. Pro specifická stanoviště byly příslušné přístřešky náležitě upraveny. U přístřešků jsou umístěny odpadkové koše.

Na třech místech (ulice Rokycanova, Jednoty a Závodu míru) ještě zůstaly staré přístřešky. Počítá se tady s takzvanými „chytrými“ zastávkami. Aby mohlo k instalování Smart zastávek dojít, je třeba vypracovat projekt a poté vybrat v poptávkovém řízení dodavatele. Zatím ještě není jasné, kdy se „chytré“ zastávky na určených místech objeví a zda to bude už v příštím roce. Přáním vedení města však je, aby to bylo co nejdříve.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Asistenti prevence kriminality mají autoritu

16:01 České Budějovice: Asistenti prevence kriminality mají autoritu

Dne 10. prosince 2020 vyhlásilo Ministerstvo vnitra ČR Program prevence kriminality na místní úrovni…