Sokolov: Devatenáctiletý muzikant složil znělku pro město

20. 2. 2020 8:38

Město Sokolov má svou oficiální skladbu nazvanou Znělka pro Sokolov. Poprvé veřejně zazněla 15. února při Plesu města Sokolov. Složil ji teprve devatenáctiletý muzikant Michal Kopecký ze Sokolova. Hudbě se začal věnovat s příchodem povinné školní docházky, kdy začal navštěvovat na Základní umělecké škole v Sokolově obor elektronické klávesové nástroje.

Sokolov: Devatenáctiletý muzikant složil znělku pro město
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.
reklama

Michal u nich vydržel až dodnes a klávesové nástroje se staly součástí jeho života. Zhruba před rokem měl s prsty na klávesách svou tvořivou chvilku, při které se mu zrodila v hlavě poměrně slavnostní melodie. Pro tu tenkrát neviděl konkrétní uplatnění a rozdělaný návrh skončil na nějaký čas v šuplíku. Při setkání s vedením města po úspěchu na jedné ze soutěží zazněla informace, že skládá vlastní hudbu. A tak byl pobídnut, aby složil pro město Sokolov hymnu, znělku či jinou formu melodie, která by zněla při slavnostních příležitostech.

Mohlo by se čekat, že inspirací mu bude vizuální vnímání města Sokolov, popřípadě jeho historie. Michal se ale řídil spíše pocity. Cítil, že je potřeba vzbudit v místních lidech trochu hrdosti, protože z jeho pohledu se ve městě nemáme vůbec špatně. Jeho skladba je určitě slavnostní píseň, autor ji vnímá jako motivující skladbu plnou pozitivních tónů. "Snad to nebude působit egoisticky, když řeknu, že se při jejím poslechu cítím být hrdý na to, že jsem ze Sokolova. Věřím a doufám, že stejné pocity vyvolá i v posluchačích," uvedl Michal Kopecký.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Voda z pramene Příluky opět splňuje limity pro pitnou vodu

21:23 Zlín: Voda z pramene Příluky opět splňuje limity pro pitnou vodu

Voda z pramene Příluky (u točny MHD) již opět vykazuje charakter pitné vody. OŽPaZ zlínského magistr…