Sokolov: Území po ukončení těžby uhlí pomůže řešit studie

27. 2. 2021 21:10

Karlovarská agentura rozvoje podnikání realizuje společně s odborem regionálního rozvoje Krajského úřadu Karlovarského kraje Územní studie vyhodnocení územních nároků plánovaného rozvoje průmyslu na Mikroregion Sokolov – východ.

Sokolov: Území po ukončení těžby uhlí pomůže řešit studie
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.
reklama

Tento dokument by měl pomoci definovat možné scénáře, jak nejlépe postupovat s transformací ekonomiky v území zasažené těžbou hnědého uhlí. Známou skutečností je, že ukončení těžby se velmi rychle blíží, a proto je nezbytně nutné se touto otázkou začít zabývat a začít hledat ta nejvhodnější řešení.

Anketa

Jaká opatření NEBUDETE dodržovat?

hlasovalo: 5537 lidí

Transformace úhelného průmyslu bude velmi složitý proces. Nutnost nahradit tradiční průmyslové obory, které především na Sokolovsku byly potřebné několik desítek let, novým typem průmyslu, bude dlouhodobý proces, který však na počátku potřebuje dostat jasnou vizi. Zpracovatelem Územní studie je Institut regionálních informací, s.r.o. Brno, který závěrem roku dokončil 1. etapu Průzkumy a rozbory, která se zabývala především shromážděním dostupných podkladů a informací o stavu řešeného a zájmového území, proběhly rozhovory s klíčovými hráči v území a vše bylo přehlednou formou textově a graficky zpracováno.

V únoru letošního roku byla zahájena 2. etapa s názvem Návrh, která by měla definovat již zmiňovaný nástin budoucích potřeb území a návrh rozvojové vize jak pro Mikroregionu Sokolov – východ, tak i pro další zájmové území.

Dohled nad zadáním studie, nad jejím vznikem, a především nad její promítnutím do praxe dohlíží Inovační platforma pro strategické příležitosti, která je složena ze zástupců soukromého sektoru, veřejné správy, středního a vysokého školství, vědecké obce a dalších klíčových partnerů.

Dokument je k dispozici na internetových stránkách Karlovarského kraje ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rokycany: Oplocení ve Šťáhlavské ulici ochrání stromy při rekonstrukci koryta

20:06 Rokycany: Oplocení ve Šťáhlavské ulici ochrání stromy při rekonstrukci koryta

Lesy České republiky začínají plánovanou rekonstrukci koryta Rakovského potoka.