Sokolov: Zdravotně postižení mohou využít novou službu hasičů

07.08.2022 8:38 | Tisková zpráva
autor: PV

Osoby se specifickým zdravotním postižením mohou nově požádat o zařazení do informačního systému operačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje (HZS).

Sokolov: Zdravotně postižení mohou využít novou službu hasičů
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.

Jakmile bude taková osoba v informačním systému HZS zapsána, mohou operátoři linky 150 a 112 při příjmu tísňového volání nebo SMS zprávy z registrovaného telefonního čísla mnohem efektivněji reagovat. Údaje, uvedené v žádosti dané osoby, se jim totiž automaticky zobrazí.

Údaje vedené v seznamu osob slouží zejména operačnímu a informačnímu středisku HZS Karlovarského kraje, jednotkám požární ochrany a zdravotnické záchranné službě při příjmu tísňového volání. Dále při provádění záchranných a likvidačních prací nebo při plnění úkolů ochrany obyvatelstva. Mezi ně patří mimo jiné evakuace obyvatelstva například při požáru domu, za povodně či při dlouhodobém výpadku elektrické energie. V takových případech umožní seznam operátorům tísňové linky prioritně kontaktovat registrované osoby a zjistit jejich aktuální stav a potřeby.

Kdo je osobou, která může používat zvláštní způsob tísňového volání nebo při jejíž záchraně může být nutno uplatnit zvláštní pravidla a postupy?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Co děláte pro zakopání příkopů vy?

Tvrdíte něco o zakopávání příkopů, ale kdo je vykopává hlubší než vy? Proč opovrhujete názory třeba i lidí, co se vás zde slušně ptají? Proč jste se neohradili, když bývalý premiér lidi urážel za jejich názory? Nebo třeba, proč o sobě tvrdí, že jste demokraté, jak kdyby ostatní nebyli? Ježková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Tvůrci územního plánu rozšířili plochy pro bydlení

19:06 Kroměříž: Tvůrci územního plánu rozšířili plochy pro bydlení

Zpracovatelé nového územního plánu rozšířili plochy pro bydlení ve městě, jež alespoň částečně nahra…