Šternberk: Město letos investuje do škol a školských zařízení 43 milionů

01.08.2019 14:47

Více než 43 milionů korun bude v letošním roce investováno do infrastruktury škol a školských zařízení ve Šternberku. Stavební ruch panuje i o prázdninách, a to ve všech základních školách, domě dětí a mládeže, školní jídelně i v mateřských školách.

Šternberk: Město letos investuje do škol a školských zařízení 43 milionů
Foto: wikimedia.org/Miloš Hlávka
Popisek: Šternberk
reklama

V základních školách finišuje rekonstrukce odborných učeben a tříd pro výuku počítačové gramotnosti, cizích jazyků, přírodovědných předmětů a řemeslných oborů. Město Šternberk získalo na projekt s názvem „Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání v ZŠ Šternberk“ dotaci 24 milionů korun z programu IROP Ministerstva pro místní rozvoj. Projekt je zaměřen na rekonstrukci 10 odborných učeben a vybavení dalších 3 učeben ICT ve všech třech šternberských základních školách. Modernizované prostory budou vybaveny novým nábytkem, ICT technikou, učebními a didaktickými pomůckami, budou provedeny související stavební úpravy v učebnách a bude zajištěna bezbariérovost. V rámci projektu je zajištěna vnitřní konektivita škol, cílem je bezproblémové a efektivní využití digitálních technologií při výuce, využití moderních výukových metod při vyučování, zajištění bezpečnosti při užívání internetového připojení. Celý projekt bude hotový do konce letních prázdnin.

V základních školách byly již letos opraveny kotelny, do kterých bylo investováno 3 200 tisíc korun, v domě dětí probíhá modernizace učeben za téměř 5 milionů korun a oprava slaboproudých zařízení za půl milionu korun.

Ve dvoře základní školy Dr. Hrubého vyrostla přírodovědná učebna za více než 2 300 tisíc korun a na podzim proběhne ještě oprava povrchu běžecké dráhy na hřišti školy.

Hned několik stavebních akcí probíhá také v základní škole na Svatoplukově ulici, mimo modernizace učeben a dílen se rekonstruuje venkovní schodiště a také byl zdemolován již nevyhovující skleník se zázemím.

Školní jídelna Šternberk získala letos nové technologie do školní kuchyně v ulici Komenského za 1 750 tisíc korun, v mateřské škole Komenského je v plánu výměna jídelních výtahů a na Světlově probíhají opravy hracích prvků v zahradě školy.

Na rok 2020 jsou v přípravě další velké investice, např. rekonstrukce tělocvičny ZŠ nám. Svobody a ZŠ Dr. Hrubého, sanace vlhkosti v suterénech základních škol nebo rekonstrukce mateřské školy v ulici Obloukové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Hotovo! Propojka mezi Slavonínem a Povelem září novotou

8:37 Olomouc: Hotovo! Propojka mezi Slavonínem a Povelem září novotou

Město dokončilo další velkou opravu. Tentokrát je nová silnice propojující olomoucké části Slavonín …