Šternberk: Nových 63 parkovacích míst vzniklo nedávno na Příkopech

22.07.2020 9:15 | Zprávy
autor: PV

Starosta Stanislav Orság, první místostarosta Jiří Kraus a zaměstnanci odboru investic a veřejných zakázek městského úřadu ve středu 13. července 2020 osobně zkontrolovali dokončenou stavbu v lokalitě na Příkopech, kde vznikly nové komunikace a celkem 63 parkovací stání: z toho 3 pro invalidy a 2 pro motorky.

Šternberk: Nových 63 parkovacích míst vzniklo nedávno na Příkopech
Foto: wikimedia.org/Miloš Hlávka
Popisek: Šternberk

Prostor mezi ulicemi Olomouckou, Obloukovou a Hlavním náměstím doslova prokouknul a je důstojným nástupem do městské památkové zóny a centra města. Parkovací stání nejsou zpoplatněna.

V rámci stavby došlo také k přemístění a doplnění podzemních kontejnerů na tříděný odpad, na stanovišti lze tak odložit papír, plast, sklo a nově i kovový odpad.

Na podzim letošního roku lokalitu oživí nové stromy a další zeleň.

Samotná stavba byla zahájena v roce 2019 realizací inženýrských sítí a letos pokračovala stavbou komunikací. Zhotovitelem je společnost STRABAG a.s. z Prahy, která akci realizovala za 20 146 500 včetně DPH. Město hradilo celou akci ze svého rozpočtu, bez dotací. Pro srovnání zveřejňujeme původní a aktuální stav.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.