Šternberk: Péči o seniory usnadní nový kolejnicový transportní systém

5. 8. 2019 16:23

Na základě veřejné zakázky „Kolejnicový stropní transportní systém pro Domov pro seniory Šternberk, Na Valech 14“, kterou vyhlásilo Město Šternberk jako investor zakázky, byl v naší organizaci Sociální služby Šternberk, příspěvková organizace zrealizován projekt „Stropní zvedací a asistenční systém Roomer“.

Šternberk: Péči o seniory usnadní nový kolejnicový transportní systém
Foto: wikimedia.org/Miloš Hlávka
Popisek: Šternberk
reklama

Jedná se o kolejnicovou dráhu umístěnou ve všech pokojích domova. Kromě pokojů je kolejnicový systém také umístěn v jedné chodbičce a koupelně v 1. patře. Systém je složen z hliníkových kolejnic bílé barvy, na nichž, volně zavěšena na navíjecím popruhu se sponou, pojíždí zvedací jednotka s asistenčním vakem.

Tento systém byl v domově instalován od 8. do 12. července letošního roku. Cena samotného kolejnicového sytému včetně všech povinných komponentů, dvou zvedacích jednotek, instalačního materiálu a instalace činila 1 006 185,20 včetně DPH. Další příslušenství, kterými jsou speciální asistenční vaky přepravní, vaky přepravní s oporou hlavy a vak toaletní za celkovou částku 49 670,80 Kč zakoupila samotná organizace.

Stropní zvedací a asistenční systém Roomer instalovaný v Domově pro seniory Šternberk usnadňuje všem jeho pracovníkům péči o klienty. Umožňuje snazší, plynulé zvedání a přesun zejména imobilních osob mezi lůžkem a invalidním vozíkem, sprchovou židlí či křeslem, zvedání ze země apod. Zvedací jednotka umožňuje i bezpečný transport mezi jednotlivými místnostmi a tím ji lze použít v koupelně či na toaletě. Tím, že je možné i imobilní klienty přesunout z lůžka do polohovacího křesla, je možné, aby se zúčastnili aktivizačních a sociálně terapeutických činností v domově, či jenom tak s ostatními obyvateli domova poseděli při slunečném počasí venku před domovem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Svatováclavská jízda bude 28. září, ale v redukované podobě

8:38 Mladá Boleslav: Svatováclavská jízda bude 28. září, ale v redukované podobě

Na státní svátek v pondělí 28. září by se měl konat 18. ročník Svatováclavské jízdy historických voz…